fbpx

Ile kosztuje wypożyczenie auta na wakacje? Sprawdź, czy to się opłaca!

Lato daje o sobie znać. W okresie urlopowym każdy z nas szuka okazji, żeby na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i dać się ponieść pozytywnym emocjom, związanym z podróżowaniem. Niestety, nie każdy posiada swoje cztery kółka, albo nie zawsze nadają się one do dalekich wyjazdów. Samochody do wypożyczenia to wówczas jedna z opcji. Czy opłacalna? Sprawdźmy ile kosztuje wynajem samochodu na wakacje, by się o tym przekonać!

Ile kosztuje wynajem samochodu osobowego w kraju?

Podróżowanie po Polsce to popularna forma spędzania urlopu – nasz kraj to bardzo malownicze miejsce i ma do zaoferowania wiele atrakcji, szczególnie jeśli chodzi o walory przyrodnicze. Rezerwacja auta na taką okazję to koszt od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za dobę. Samochody klasy A i B, małe osobówki to stosunkowo niska cena, samochody na wynajem tego typu kosztują ok. 50 – 120 zł za dobę. Wypożyczalnia aut nalicza sobie oczywiście pewną kaucję, a także limit kilometrów jaki można zrobić danym pojazdem – po jego przekroczeniu, każdy kolejny kilometr podlega opłatom.

Za ponad 120 zł za dobę możemy zafundować sobie wygodne, przestronne i ergonomiczne samochody do wypożyczenia. Przykładem Hyundai i30 Wagon, Skoda Octavia czy Skoda Rapid – samochody na wynajem optymalne do dalekich podróży, z doskonałym spalaniem na trasach szybkiego ruchu, bezpieczne i wygodne dla rodziny.

Ile kosztuje wynajem busa 9-osobowego?

Dla większej grupy osób alternatywą pozostaje wynajem busa 9-osobowego. Jest to sprawdzona forma podróżowania dla paczki przyjaciół – wszyscy w jednym miejscu, jeden kierowca, niskie koszta, rozkładające się na dużą grupę pasażerów. Same korzyści! Wynajem busów nie należy do bardzo drogich przyjemności, za Opla Vivaro lub Renault Trafic przyjdzie nam średnio zapłacić około 250 zł za dobę. To doskonała okazja, nie tylko do wyjazdów urlopowych, ale także na przeróżne okazje, takie jak wesela czy szkolenia służbowe.

art

Zdj: 8-osobowy bus z wypożyczalni Carson z Kalisza

Masz pytania?

Wypożyczalnia samochodów Carson Auto Kalisz
Wynajem samochodów na wakacje
ul. Częstochowska 201, 62-800 Kalisz
Tel. 608 831 882

Dodatkowe koszta – samochody na wynajem czasami mają dodatkowe koszta!

Jak w przypadku wielu usług, wypożyczalnia aut także ma dosyć rozbudowaną ofertę, która zawiera dodatkowe płatności. Warto zatem szczegółowo przejrzeć umowę, przed podpisaniem. Rezerwacja auta może uwzględniać wcześniej wspomniany limit kilometrów, a także dopłatę za różne opcje wyposażenia lub możliwość podróżowania poza granicę Polski.

Warto także poznać regulamin użytkowania – wynajem aut wymaga od użytkownika oddania pojazdu w takim samym stanie, a także korzystania z niego zgodnie z zaleceniami. Przykładem jest zakaz palenia wyrobów tytoniowych wewnątrz pojazdu. Pamiętajmy również o tym, że samochody do wypożyczenia trzeba oddawać z takim samym stanem paliwa, jak w momencie jego odbioru. W innym wypadku wypożyczalnia samochodów sama zatankuje bak na nasz koszt, na bardzo niekorzystnych warunkach.