fbpx

Pokoje hotelowe - co powinno się w nich znaleźć?

Wymagania gości hotelowych ciągle rosną. Polskie hotele w ciągu ostatnich lat przyjmują coraz więcej gości zagranicznych, dlatego niemożliwe jest dla nich uniknięcie porównań do standardów "zachodnich" obiektów. Hotelarze podczas tworzenia zaplecza hotelowego zwracają większą uwagę na styl aranżacji poszczególnych pokoi, ale również elementy ich wyposażenia. Co jest absolutnym standardem wyposażenia?

 

Pokoje hotelowe wczoraj i dziś

Jeszcze kilka lat temu szczytem hotelowego luksusu były, tworzone na zamówienie, dostępne dla gości wysokiej jakości tekstylia z firmowym logotypem. Obecnie jednak obiekt, który nie posiada własnych ręczników, szlafroków, czy pościeli, jest uznawany za hotel o niższym standardzie i nie jest już tak chętnie odwiedzany. Podstawowe wyposażenie pokoju hotelowego - nawet w obiektach ze stosunkowo niewielkimi stawkami za noc - obejmuje takie akcesoria, jak konfekcja pościelowa, koce, ręczniki, szlafroki. Jednak wiele obiektów idzie o krok dalej i oferuje swoim gościom znacznie więcej.

Wyposażenie pokoi hotelowych coraz bardziej "obfite"

W czasach, gdy o standardzie, jak i wyposażeniu pokoi hotelowych dowiemy się z vlogów ulubionych influencerów, hotelarze przykładają szczególną wagę do tego, aby swoich potencjalnych gości zachęcić do odwiedzin nie tylko ciekawą aranżacją wnętrz, ale również bogatą paletą akcesoriów w pokoju. Obowiązkowe stały się pakiety kosmetyczne (lokalnych, bądź luksusowych marek), w których zawarte są podstawowe przybory kosmetyczne i produkty do pielęgnacji. Goście chętnie z nich korzystają, gdyż daje im to możliwość testowania nowych produktów. Mile widziane są również igielniki, czy szczotki do czyszczenia ubrań i butów - dzięki którym łatwiej jest pozbyć się awarii związanych z garderobą.

W pokojach hotelowych często znajdziemy również spersonalizowane długopisy, ołówki, notatniki, porcelanę, czy otwieracze do napojów butelkowanych. Przy wyposażaniu pokoju hotelowego warto zwrócić uwagę szczególnie na te ostatnie, o których często zapomina się przy komplementowaniu akcesoriów pokojowych.