Co się dzieje w Poznaniu? Poznaj najciekawsze atrakcje!

Zastanawiacie się, co się dzieje w Poznaniu? Wybraliście świetną miejscowość – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy wybieracie się do miasta sami, z drugą połówką, paczką znajomych, czy z dziećmi, to miasto zaoferuje wam wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.

Gdzie zabrać dzieci w Poznaniu? Poznaj najciekawsze atrakcje dla najmłodszych!

Jeśli chcesz wiedzieć, co dzieje się w Poznaniu i gdzie warto zabrać dzieci, odwiedź bloga Eko Taxi! Niełatwo zorganizować wycieczkę dla najmłodszych. Powinna być połączeniem zabawy i nauki, ale w taki sposób, żeby podobała się także rodzicom. Na szczęście stolica Wielkopolski dba o to, żeby waszym pociechom się nie nudziło.

Blubry – poznańskie legendy z efektami specjalnymi

Dzieci uwielbiają bajki, mity i legendy. Najlepiej, jeśli są opowiedziane w sposób angażujący ich wyobraźnię. Blubry to miejsce, w którym poznacie historię Poznania i tutejsze legendy dzięki technologii 6D. Liczne atrakcje obejrzycie w okularach 3D, a towarzyszyć wam będą wiatr, mgła i zapach sławnych poznańskich rogali świętomarcińskich. Wasze dzieci z pewnością zainteresuje historia koziołków, które codziennie można zobaczyć w południe na wieży ratusza. Tutaj cała rodzina będzie się świetnie bawić i pozna ciekawostki związane z Poznaniem.

Rogalowe Muzeum

Każdy mały łasuch z pewnością skusi się na rogala świętomarcińskiego – najsłynniejszy poznański przysmak. Rogal będzie smakował jeszcze lepiej, jeżeli upieczecie go sami. Nadziewane białym makiem i bakaliami przekąski chronione są certyfikatem i sprzedawać je wolno tylko w Wielkopolsce. Tajniki 150-letniego przepisu poznacie w Rogalowym Muzeum. Dowiecie się tam nie tylko, jak są przygotowywane, ale poznacie także elementy gwary poznańskiej i usłyszycie kilka ciekawostek o historii miasta. Muzeum znajduje się bardzo blisko Starego Rynku w pięknej, zabytkowej kamienicy.

Poznańska Malta

Malta to sztuczne jezioro, które położone jest niedaleko centrum Poznania. Widok tego akwenu robi naprawdę duże wrażenie. W okolicy znajdziecie moc atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Jedną z nich są działające przez cały rok wyciągi narciarskie ze sztuczną nawierzchnią – Malta Ski. Obiekt jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Latem można tu zjeżdżać z dziećmi na pontonach lub przejechać się kolejką górską.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież