Ogród moje królestwo

Cebulki kwiatowe – kiedy i jak je sadzić jesienią?

Jednym z uroków wiosny są pojawiające się kwiaty cebulowe. Warto wybrać cebulki swoich ulubionych gatunków i zasadzić je, by cieszyć się nimi na wiosnę. Gdzie je umieszczać? Czy zabezpieczyć cebulki kwiatowe na zimę? Jak zadbać o nie wiosną? To wszystko trzeba wiedzieć, by ze swojej pracy mieć dobre efekty.

Jesienne kwiaty cebulowe – co sadzić jesienią

Jesień to dobry czas do sadzenia cebulek różnych gatunków kwiatów. Wśród nich są i te najpopularniejsze. Należą do tej grupy lilie, czyli piękne kwiaty łączące w sobie efektowny wygląd z delikatnością. Warto je mieć, kiedy ogród ma być bardzo dekoracyjny albo w romantycznym stylu. Jesienne kwiaty cebulowe to także tulipany. Można wybrać różne, by ogród wiosną mienił się kolorami. Jesienią można także sadzić narcyzy i krokusy. Kwiaty, które mają pojawić się na wiosnę, sadzi się od sierpnia do października włącznie. Jeśli nie ma mrozów, to można to zrobić także w listopadzie czy nawet w grudniu.

Sadzenie cebul kwiatowych jesienią

Najpierw trzeba znaleźć miejsce na cebulki. Wybrany obszar, czy na trawie przed domem, czy w ogrodzie, trzeba przygotować. Innym miejscem, gdzie mogą się znaleźć bulwy kwiatowe, są stojące na zewnątrz budynku donice. Podłoże musi zostać oczyszczone z roślinności. Cebulki kwiatowe umieszcza się w wykonanym zagłębieniu. Muszą się znajdować w całości w ziemi. Dobrym pomysłem jest umieszczać je w specjalnych koszyczkach. Dzięki temu nie zostaną pogryzione przez szkodniki. Koszyczki są ażurowe, więc woda może swobodnie spływać.

Co po zasadzeniu cebul w ziemi

Choć rośliny mogą poradzić sobie zimą, to jednak warto im pomóc przetrwać ten czas. Wtedy na pewno z wszystkich cebul wyrosną kwiaty. Pobyt zimą w ziemi, czyli zimowanie w gruncie, to dla nich konieczność. By nie przemarzły, trzeba je przykryć. Idealne do tego będą gałązki iglaków oraz suche liście. Taką osłonę trzeba wykonać, kiedy temperatura nocą spadnie kilka stopni poniżej zera.

Jak pielęgnować kwiaty cebulowe wiosną

Wiosną, kiedy już skończą się mrozy, osłonę należy zdjąć. Cebulkom trzeba zapewnić to, co pobudzi rośliny do wzrostu. Konieczne jest nawożenie oraz podlewanie. Kiedy liście zaczną żółknąć i obumierać, można wykopać kwiaty. W tym momencie doceni się zasadzenie cebulek w koszyczkach, a nie wprost w ziemi. Roślina powinna pozostać w takim pojemniku do całkowitego uschnięcia łodygi i liści. Wtedy można cebulki wyjąć z koszyczka, a jeśli są jeszcze w gruncie, to z gruntu. Pozostawienie cebul w ziemi po przekwitnięciu osłabia je. Jesienią te cebule można znów zasadzić.

Im dłużej jest ciepło, tym więcej jest czasu, by zająć się sadzeniem cebul kwiatowych. Choć oczywiście najlepiej to robić w optymalnym dla każdego gatunku terminie. To, że przeznaczy się czas na sadzenie cebul, bardzo doceni się wiosną. Jesienne kwiaty cebulowe zaczną pojawiać się w marcu. Krokusy nawet jeszcze wcześniej, bo niekiedy już w lutym.

Szeroki wybór jesiennych kwiatów cebulowych znaleźć można pod adresem https://cebule-kwiatowe.pl/, czyli w sklepie internetowym firmy BENEX.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież