Ogród moje królestwo

Na jakie kwestie zwrócić uwagę kupując kosiarkę?

Koszenie trawy jest częstym zajęciem w okresie letnim, o czym doskonale wiedzą właściciele domków jednorodzinnych, czy działek. Aby ta czynność nie spędzała snu z powiek, warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu, który ułatwi zadanie. O czym pamiętać szukając kosiarki?

Koszty zakupu i eksploatacji sprzętu

Sporo osób, które szukają właściwego sprzętu, zwraca uwagę na koszty. Należy mieć świadomość, że ceny takich urządzeń mogą być bardzo różne, co zależne jest między innymi od marki, technologii, użytych podzespołów, czy choćby wydajności. Natomiast z pewnością w podjęciu decyzji pomoże ustalenie maksymalnego budżetu, w których chcemy się zmieścić.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że na przykład kosiarka traktorowa będzie sporym wydatkiem, w przeciwieństwie do kosiarki bębnowej, mechanicznej, która działa dzięki sile rąk. Nie potrzeba do jej uruchomienia żadnego paliwa, czy energii elektrycznej. Gdy mowa o kosztach, to na pewno dobrze jest sprawdzić, co znajduje się w cenie oferowanego produktu, a także jakie podzespoły objęte są gwarancją. Dzięki temu unikniemy nieprzewidzianych wydatków podczas eksploatacji sprzętu. Warto dowiedzieć się także czy w najbliższej okolicy znajduje się autoryzowany serwis, który zajmie się naprawami na gwarancji, jak i tymi pogwarancyjnymi.

2 na jakie kwestie zwrocic uwage kupujac kosiarke

Rodzaj kosiarki

Wybór rodzaju sprzętu jest uzależniony od kilku kwestii. Między innymi od wielkości trawnika. W przypadku bardzo dużego terenu najlepiej będzie zakupić model traktorowy, który ma większy zasięg noży, szybciej się przemieszcza, wiąże się z mniejszym wysiłkiem. Z kolei do małych ogrodów odpowiednie okażą się kosiarki elektryczne lub spalinowe. Te pierwsze mogą być na kabel, akumulator, bądź też mogą być hybrydowe, czyli z możliwością pracy w jednym i drugim trybie.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że modele elektryczne będą się sprawdzały, jeśli mamy w pobliżu źródło prądu, do którego podłączymy sprzęt lub też zdołamy naładować akumulatory. Z kolei jeżdżąc na działkę, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej lepszym rozwiązaniem może się okazać model spalinowy. Powinno się pomyśleć także o podkaszarce, która pozwoli uporać się z trawą rosnącą w trudniej dostępnych miejscach.

3 na jakie kwestie zwrocic uwage kupujac kosiarke

Ułatwienie koszenia oraz redukcja hałasu

Koszenie to męczące zajęcie, dlatego warto je sobie ułatwić. Już podczas wyboru modelu należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Chodzi między innymi o możliwość regulacji wysokości koszonej trawy. Najlepiej, jeśli służy do tego jedna dźwignia, dzięki której za pomocą jednego ruchu podniesiemy lub obniżymy ostrza. Nie bez znaczenia jest waga takiego sprzętu, który im lżejszy, tym łatwiejszy w obsłudze i transporcie. Warto zwrócić na to uwagę, podobnie jak na hałas, który emituje urządzenie. Dobrze jest sprawdzić, jakie informacje na ten temat podał na opakowaniu producent. Natomiast zwykle jest tak, że kosiarki spalinowe są głośniejsze od elektrycznych. Zatem jeśli ten aspekt jest dla przyszłego nabywcy istotny, to koniecznie trzeba sprawdzić dany model właśnie pod tym kątem.

Przed każdym sezonem letnim temat kosiarek odżywa na nowo, ponieważ sporo osób chce znaleźć nowy model na miejsce już wysłużonego, albo też poszukuje urządzenia pierwszy raz. W jednym i drugim przypadku należy dobrze zastanowić się nad wyborem właściwego produktu, ponieważ każdy z nas chce, aby służył on jak najdłużej i żeby nie był powodem ciągłej frustracji.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież