fbpx

Ogród moje królestwo

Kosiarka elektryczna czy spalinowa – która lepsza?

Z zakupem sprzętu ogrodniczego nie warto czekać na ostatnią chwilę. Chociaż aktualnie mamy środek sezonu zimowego i do pierwszych prac ogrodowych zostało jeszcze sporo czasu, warto już teraz zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosiarkę, której użyjesz w przyszłym roku w przydomowym ogrodzie. Jaka kosiarka lepiej sprawdzi się w codziennym użytkowaniu: elektryczna czy spalinowa? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Kosiarki elektryczne – zalety i wady

Kosiarki elektryczne to – jak wskazuje ich nazwa – urządzenia zasilane przy pomocy prądu elektrycznego. Oznacza to, że podczas pracy muszą być podłączone do sieci elektrycznej za pośrednictwem przewodu i to właśnie dostępność do gniazdka jest warunkiem niezbędnym do pracy.

I właśnie to ograniczenie jest największą wadą kosiarki elektrycznej – choć, gwoli ścisłości, łatwo można się z nim uporać, kupując po prostu przedłużacz ogrodowy. Problemem może jednak być także plączący się pod nogami kabel i trzeba uważać, by nie przejechać po nim kosiarką. Co jeszcze? Trzeba pamiętać o tym, że kosiarki elektryczne, które kupisz na przykład na stronie https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/kosiarki/kosiarki-elektryczne, mają z reguły znacznie mniejszą moc niż modele spalinowe.

Jednak „elektryki” mają mocniejsze strony! Po stronie atutów możemy zapisać między innymi niską, atrakcyjną cenę, prostą obsługę i niską wagę. Takie parametry sprawiają, że koszenie trawy jest banalnie proste praktycznie dla każdego. Prawda jest też taka, że mimo niskiej mocy urządzenia, kosiarka spalinowa zazwyczaj bez problemu radzi sobie z przydomowymi, standardowymi trawnikami.

Kosiarki spalinowe – kiedy warto na nie postawić?

Kiedy w takim razie dobrym wyborem okażą się kosiarki spalinowe? Wtedy, gdy potrzebujesz stuprocentowej mobilności i musisz radzić sobie z twardymi źdźbłami oraz uporczywymi chwastami. Kosiarka spalinowa – na przykład taka, jaką można kupić w sklepie Krysiak: https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/kosiarki/kosiarki-spalinowe-z-napedem - to urządzenie zasilane benzyną, cechujące się dużą mocą i wydajnością. Brak ograniczenia w postaci kabla powoduje, że bez problemu można używać jej na dużych przestrzeniach.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z mankamentów kosiarki spalinowej. Przede wszystkim, jest ona znacznie droższa niż „elektryk”. Jest też cięższa i wymaga regularnej konserwacji oraz uzupełniania płynu, przez co może sprawiać problemy mniej doświadczonym osobom. Do tego należy zwrócić uwagę na głośną pracę oraz emitowanie do środowiska szkodliwych substancji.

Gdzie kupować urządzenia ogrodnicze? W sklepie Krysiak

Generalnie można stwierdzić, że w większości sytuacji wystarczającym rozwiązaniem będzie kosiarka elektryczna. Jest to model w sam raz do użytku domowego – o ile nie dysponujesz bardzo dużym i zarośniętym ogrodem.

Niezależnie od tego, jakiego modelu szukasz, pamiętaj, by urządzenia ogrodnicze kupować w uznanych sklepach internetowych, takich jak krysiak.pl.