fbpx

Jak wybrać idealnego fotografa ślubnego?

Dostaliście namiary na świetnych fotografów od znajomych, kuzynka poleciła Wam swojego sąsiada, a w sieci znaleźliście mnóstwo ofert. Którego z nich wybrać? Zdradzamy, jak wybrać najlepszego fotografa na Wasz ślub!

Fotograf na tle konkurencji

Często kontakt do świetnego fotografa przechodzi z rąk do rąk, od jednej zadowolonej pary młodej do drugiej. Niekoniecznie jednak musi Wam odpowiadać styl fotek znajomych. A nawet jeśli Wam się spodobają zdjęcia ze ślubu przyjaciół, to przecież możecie znaleźć kogoś jeszcze lepszego.

Zawsze warto mieć porównanie z całego rynku, zanim zdecydujemy się na konkretnego podwykonawcę. Profesjonalnych fotografów łatwo możemy wyszukiwać na platformie ślubnej Wedding.pl. Wystarczy wybrać swoje miasto, np. Poznań: https://wedding.pl/fotograf-slubny/poznan - i już uzyskujemy dostęp do bazy kilkudziesięciu podwykonawców!

Wasze oczekiwania a portfolio

Zdjęcia ze ślubu to pamiątka na całe Wasze wspólne życie. Większość fotografów wie, które chwile są najważniejsze i które koniecznie trzeba utrwalić – jednak niektórzy maja do tego niezwykły talent. Żeby to ocenić, musicie na pewno zobaczyć portfolia co najmniej kilku(nastu).

Profesjonaliści wybierają zdjęcia, które prezentują potencjalnym klientom. Jeśli interesują Was konkretne typy ujęć (np. sesje w nietypowych plenerach), nie bójcie się poprosić o przykłady – chyba nie chcecie kupować kota w worku?

Zawartość oferty a cena usług

Po selekcji ze względu na to, co Wam się podoba, czas wybrać te oferty… na które Was stać. Niestety, fotografowie ślubni zazwyczaj nie są tani – dlatego być może będziecie musieli niektórych odrzucić z „konkursu”, bo po prostu nie zmieszczą się w Waszym budżecie ślubnym.

W kolejnym kroku dokonajcie selekcji usług, które Was interesują. Fotografowie oferują różnego typu pakiety: zawierające jeden lub dwa dni zdjęciowe, obróbkę wszystkich zdjęć lub tylko ich określonej liczby, wydrukowany album lub tylko fotki nagrane na pendrive’a (lub CD).

Mogą Was również interesować dodatkowe usługi fotograficzne, np. fotobudka czy fotoksiążki dla rodziców. Koniecznie zapytajcie o to wybranych fotografów – być może posiadają takie możliwości lub mogą zlecić to komuś znajomemu. Wtedy mogą połączyć wszystkie usługi w jeden duży (i bardziej opłacalny dla Was!) pakiet.

Foto: Pixabay.com