Dwie odsłony psiego fryzjerstwa

Dwie odsłony psiego fryzjerstwa

 

Fryzjerzy psów to coraz bardziej dostępna usługa nawet w mniejszych miastach. Właściciele chętnie korzystają z możliwości odciążenia się w tym obowiązku.

Każdy fryzjer, niezależnie od tego, czy jego klientami są ludzie czy psy, wykonuje prace artystyczne i poza cięciem użytkowym czasem ma potrzebę pokazania pełni swoich umiejętności.

 

Praktycznie

Usługi w salonie fryzjerskim dla psów obejmują tak prozaiczne czynności jak kąpanie czy czesanie psa, z których zazwyczaj korzysta się regularnie. Oprócz tego fryzjer może pomóc w sytuacjach kryzysowych, gdy sierść, szczególnie u psów długowłosych, nadmiernie się splącze lub poskleja i nie jesteśmy w stanie samodzielnie rozczesać kołtunów. U psów, których sierść nie jest cechą naturalną, a powstała w wyniku tworzenia rasy przez liczne krzyżówki, może ona nadmiernie ogrzewać psa i powodować dyskomfort. Wtedy konieczne jest podcinanie sierści na określonych partiach ciała lub na całej powierzchni. Strzyżenie psa przez fryzjera sprawia, że wygląda on bardziej estetycznie, a obcięte zostaje dokładnie tyle, ile powinno, czego nie można powiedzieć o  psach strzyżonych amatorsko przez właścicieli. Praktyczna część pracy fryzjera to również doradztwo w zakresie pielęgnacji pupila oraz często dobór i sprzedaż kosmetyków.

Sprawdź fryzjera dla swojego pupila na http://studiopsiaka.pl/.

Z duszą artysty

Sierść psa można też strzyc artystycznie, czyli tworzyć niesamowite fryzury. Sierść niektórych psów jest bardziej podatna na formowanie i to je zazwyczaj widzimy w niebanalnym wizerunku. Do takich możemy zaliczyć na przykład pudle. Sierść, tak jak każde inne włosy, można też farbować, kręcić, prostować i utrwalać w ciekawych kształtach. Takie fryzury nie nadają się do użytku codziennego, dlatego są tworzone głównie na organizowanych konkursach fryzjerskich. Pokazywane tam kreacje psiego wizerunku to istne dzieła sztuki, choć często spotykają się z krytyką ze strony obrońców praw zwierząt. Być może część psów faktycznie ceni sobie czas poświęcony na ich zabiegi, ale tego prawdopodobnie się nie dowiemy, a obserwowanie zmagań psich fryzjerów i tworzonych przez nich fryzur to jednak świetna rozrywka dla wielu ludzi.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież