Jakiej muzyki słuchają Polacy?

muzyka dj

 

Na pewno masz swoje ulubione gatunki muzyczne, z kolei za innymi nie przepadasz w ogóle. Niektórzy wolą muzykę rockową, inni z kolei preferują disco. Jak wobec tego prezentują się gusta muzyczne Polaków?

Zgodnie z badaniami „Preferencje muzyczne Polaków” przeprowadzonymi przez TNS OBOP na zlecenie STX JAMBOREE, największym powodzeniem wśród naszych rodaków cieszą się takie gatunki jak pop, disco polo oraz rock. Pomiędzy ankietowanymi różnie zarysowywały się przede wszystkim pod względem miejscowości, w której życia, ich wieku, a także posiadanego wykształcenia.

Najwięcej, ponieważ aż 37 procent ankietowanych wskazało, że lubi muzykę pop, zarówno zagraniczną, jak i polskich wykonawców. Najczęściej słuchają jej osoby pomiędzy 15. a 39. rokiem życia, czyli młodzi.

Na drugim miejscu uplasowała się muzyka disco polo, która zdobyła 29 procent głosów. Disco polo jest obecnie bardzo popularnym gatunkiem, który znów powrócił do łask. Widać to między innymi na przykładzie nowych klubów muzycznych grających disco polo, większej popularności artystów grających muzykę disco polo, a także jej obecności w mass mediach. Muzykę disco polo najczęściej słuchają osoby powyżej 50. roku życia, ale i dużo młodych. Cieszy się ona dużym powodzeniem w miejscowościach mniejszych i na wsiach oraz wśród osób mających niższe wykształcenie.

Na trzeciej pozycji uplasowała się muzyka rockowa, na którą zagłosowało 27 procent ankietowanych. Słuchają jej przede wszystkim osoby z dużych miast oraz w młodszym wieku od 15 do 19 lat, ale zdarzają się też starsi wielbiciele rocka. 

Na kolejnych pozycjach w badaniach „Preferencje muzyczne Polaków” znalazły się takie gatunki muzyczne jak muzyka filmowa (20 procent wskazań), muzyka relaksacyjna (17 procent ankietowanych), po 15 procent uzyskały gatunki takie jak dance oraz hip-hop. Co dziesiąty ankietowany wskazał, że słucha muzyki jazz, smooth jazz czy chill-out.

Jak widać, nasze gusta muzyczne są bardzo zróżnicowane i że bardzo lubimy słuchać muzyki na co dzień!

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież