W bibliotece mówili o broni pancernej w Powstaniu Wielkopolskim

Biblioteka Publiczna w Obornikach była organizatorem wykładu pt. „Broń pancerna w Powstaniu Wielkopolskim".

„Broń pancerna w Powstaniu Wielkopolskim” to tytuł wykładu, który przedstawił major Piotr Sroka z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

Obecni w bibliotece oborniczanie usłyszeli ciekawą opowieść o broni pancernej nie tylko w powstaniu, ale też w późniejszym okresie. Uczestnicy wykładu mieli też okazję posłuchać o budowie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu – oddział Muzeum Wojska Polskiego na poznańskiej Ławicy i gromadzonej tam unikatowej kolekcji czołgów i pojazdów pancernych.

 Był to ostatni z wykładów w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego:

– „Powstanie Wielkopolskie” dr Marek Rezler,

– „Zdobycie Ławicy i lotnictwo w Powstaniu Wielkopolskim” dr Mariusz Niestrawski,

– „Kobiety w Powstaniu Wielkopolskim” Anna Barłóg-Mitomańska,

– „Przejazd Ignacego Paderewskiego przez Oborniki” Krzysztof Springer,

– „Oborniczanie w Powstaniu Wielkopolskim” Krzysztof Nowacki,

– „Broń pancerna w Powstaniu Wielkopolskim” mjr Piotr Sroka.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież