Okap sufitowy – nowoczesna alternatywa dla okapów wyspowych

Coraz więcej kuchni posiada zabudowę w postaci wyspy. Gdy chcemy umieścić na niej kuchenkę, warto dopasować do niej także odpowiedni okap. W tej roli często występuje okap wyspowy, ale do dyspozycji mamy jeszcze jedno rozwiązanie – okap sufitowy.

Chociaż okap w kuchni nie stanowi obowiązkowego elementu wyposażenia wnętrza, to warto jednak zaznaczyć, że jego wybór ma wiele zalet. Okap przede wszystkim pozwala na aktywne odprowadzanie pary oraz likwiduje nieprzyjemne zapachy, które mogą powstawać w trakcie przygotowywania potraw.

W sklepach możemy znaleźć szereg różnych modeli okapów kuchennych. Najbardziej popularne z nich to okapy montowane przy ścianach, ale w sprzedaży znajdziemy również modele instalowane do sufitu, które najlepiej nadają się jako dodatek do kuchenek na wyspach.

Najczęściej wybierane okapy do wysp kuchennych to okapy wyspowe, które zwieszane są nad kuchenką. Dzisiaj można jednak wybrać alternatywne rozwiązanie – okap sufitowy, który zakładany jest bezpośrednio pod sufitem. Co warto o nim wiedzieć przed zdecydowaniem się na zakup?

Okap sufitowy – szybko i skutecznie zadba o jakość powietrza

Okapy sufitowe to okapy kuchenne, które mają postać spłaszczonego panelu, który montowany jest pod sufitem. Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie są one tak skuteczne w pochłanianiu pary i zapachów jak modele wiszące, to jednak radzą sobie z nimi równie dobrze.

 Nowoczesne okapy sufitowe doskonale sprawdzają się w kuchniach o niskich sufitach, ale także wszędzie tam, gdzie liczy się stylowy i elegancki wygląd przestrzeni.

 Najcieńsze modele okapów sufitowych mają grubość zaledwie 18 cm, dlatego nie zajmują dużo miejsca pod sufitem. Można również montować je w sufitach podwieszanych, dzięki czemu nie muszą wystawać poza ich konstrukcję, dając wrażenie płaskiej powierzchni.

Okapy sufitowe mogą pracować w dwóch trybach, czyli jako pochłaniacze i jako wyciągi. Okap z wyciągiem wymaga podłączenia do instalacji wentylacyjnej, dlatego należy doprowadzić ją w konkretne miejsce przed montażem urządzenia. Okapy pracujące jako pochłaniacze nie wymagają łączenia z wentylacją – za odświeżanie powietrza odpowiedzialne są wtedy odpowiednie filtry.

Zarówno pochłaniacze, jak i wyciągi bazują na dwóch rodzajach filtrów, a mianowicie na filtrach aluminiowych, które zatrzymują cząsteczki tłuszczu, a także na filtrach węglowych, które niwelują nieprzyjemne zapachy w kuchniach.

Sterowanie okapem kuchennym montowanym pod sufitem odbywa się z użyciem pilota, dlatego wystarczy tylko wybrać odpowiedni program pracy, aby okap zaczął działać. Wybrane modele, na przykład okapy firmy Nortberg, posiadają także funkcję typu timer, z którą można wyznaczyć czas pracy.

Gdzie można kupić okap sufitowy?

Jednym z liderów w dostarczaniu okapów sufitowych w Polsce jest wspomniana już marka Nortberg – od 2011 roku specjalizuje się w sprzedaży okapów kuchennych przez internet i zdążyła już zgromadzić rzeszę zadowolonych klientów.

W jej asortymencie można znaleźć różne modele okapów kuchennych montowanych pod sufitem – są one wykonane głównie z wysokiej jakości szkła hartowanego oraz ze stali nierdzewnej, która nie jest podatna na korozję. Do produkcji swoich okapów Nortberg stosuje także włoskie turbiny, które gwarantują maksymalną skuteczność działania na tym samym poziomie, jak standardowe okapy wyspowe.

Zamówienia na okapy sufitowe Nortberg można składać na stronie internetowej: www.nortberg.pl/k,9,okapy-sufitowe.html.

Zatem jeśli szukasz okapu idealnego do duetu z kuchenką na wyspie, ale zależy ci na tym, aby był dyskretny, - warto wybrać okap sufitow. To nowoczesna alternatywa dla okapów wyspowych!

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież