fbpx

Akcesoria meblowe – gdzie i co kupić?

Meble na wymiar były do niedawna luksusem, na który pozwolić sobie mogli nieliczni. Sytuacja ta uległa zmianie w ciągu ostatniej dekady, zarówno na skutek rozwoju rynku meblarskiego, jak i większej dostępności potrzebnych materiałów. W rezultacie, meble projektowane bezpośrednio pod zamówienia indywidualnych klientów spotkać dziś możemy w najróżniejszych miejscach. Nie tylko w biurach, dużych przedsiębiorstwach, siedzibach spółek, lecz także – w domach prywatnych, mieszkaniach i apartamentach. Zaopatrują się w nie wszyscy ci, dla których elegancja i wysoki poziom estetyczny znaczą tyle samo, co funkcjonalność i praktyczność.

Meble na wymiar do kuchni – i nie tylko 

Meble na wymiar produkowane są przez liczne zakłady stolarskie, zlokalizowane na terenie całego kraju. Do najczęściej zamawianych mebli na wymiar zaliczają się te, w które wyposażamy nasze kuchnie. Nie powinno to dziwić. Kuchnia to miejsce szczególne w każdym gospodarstwie domowym, którego odpowiednia aranżacja i sposób umeblowania mają olbrzymi wpływ na komfort korzystania z niej. W przypadku kuchni o niewielkich rozmiarach lub tych o nietypowym kształcie – często wybór mebli na wymiar jest najpraktyczniejszym rozwiązaniem, pozwalającym na zaoszczędzenie wolnej przestrzeni. 

Do najchętniej zamawianych zaliczyć należy blaty, szafki stojące, jak i wiszące, regały, kredensy, lady, a także stoły i krzesła. Każdy z tych mebli może zostać wykonany w takim rozmiarze, by idealnie pasował właśnie do twojej kuchni i jej rozmiarów.

Mebel to nie tylko drewno… 

By meble funkcjonowały zgodnie z ich przeznaczeniem, istotny jest sposób ich wykonania – w tym także zastosowanie odpowiednich części wewnętrznych, niewidocznych na co dzień od zewnątrz. Choć zwykle nie przywiązujemy do nich wagi, mają one olbrzymi wpływ na komfort korzystania z kuchennego umeblowania. Mowa przede wszystkim o różnego typu prowadnicach do szuflad, uchwytach, zawiasach, elementach łączących, uchwytach, nóżkach i innych akcesoriach konstrukcyjnych.

Te niezwykle ważne elementy nie są produkowane przez zakłady stolarskie. Nie powinno to dziwić – ze względu na ich ruchomą konstrukcję oraz konieczność częstego pracowania, najczęściej wykonywane są z bardziej trwałych materiałów. Przede wszystkim metalu oraz tworzyw sztucznych, takich jak plastik. Z tych powodów zakłady stolarskie, jak i prywatni amatorzy domowej stolarki muszą zaopatrywać się w części, których sami nie są w stanie stworzyć, a które pozwalają na sprawne funkcjonowanie przygotowywanych mebli.

Gdzie kupować akcesoria meblowe?

Poszukując sprawdzonego dostawcy akcesoriów meblowych, warto zapoznać się z ofertą przedsiębiorstwa Locker, prowadzącego sklep internetowy pod adresem: locker.com.pl. W jego ofercie znajduje się szeroki wybór urządzeń i detalicznych akcesoriów stosowanych w konstrukcjach mebli (nie tylko) kuchennych. Z oferty Locker korzystają zarówno wielkie zakłady stolarskie, jak i prywatni odbiorcy, przygotowujący meble na własny użytek. Oprócz oprzyrządowania meblarskiego, na locker.com.pl znajdziemy również systemy oświetleniowe, akcesoria biurowe oraz sprzęty wykorzystywane do wyposażenia kuchni czy biura. Zespół profesjonalnych doradców chętnie doradzi w sprawie wyboru nawet najmniejszych akcesoriów.