fbpx

Srebrne sztućce dla dzieci.

Co kupić na prezent na roczek czy chrzciny ?

Prezenty na chrzciny

Narodziny dziecka to ważne wydarzenie w każdej rodzinie. To ogrom obowiązków, duża odpowiedzialność, ale także wiele pozytywnych emocji. Związane są z tym faktem liczne uroczystości rodzinne: chrzciny dziecka, roczek czy świętowanie kolejnych urodzin. Każda taka impreza wymaga odpowiedniej oprawy czy to w restauracji, czy w domu. Ważne są wszystkie elementy. Wystrój wnętrza, który nawiązuje do tego święta z odpowiednim przystrojeniem stołu i krzeseł, dmuchane, wiszące baloniki z pogodnymi napisami. Te wszystkie elementy, które stworzą odpowiedni nastrój. Posiłki, które będą wszystkim smakowały i tym najmłodszym, ale także wszystkim zaproszonym seniorom. Najważniejsze są chyba jednak związane z tym prezenty. Dziecko jest obdarowywane najczęściej przez dziadków, babcie, rodziców chrzestnych i oczywiście innych członków rodziny i przyjaciół. W różnych krajach istnieje wiele zwyczajów związanych z wręczeniem takich upominków. Miały też one przynieść szczęście obdarowywanym dzieciom.

Sztućce srebrne dla dzieci

Prezenty na chrzciny powinny zostać trwałą pamiątką tego wydarzenia. Dlatego od wielu lat i pokoleń popularnym upominkiem są srebrne sztućce dla dzieci. To mogą być zarówno prezenty na chrzciny dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Może to być specjalna srebrna łyżeczka na chrzest z gotowymi miejscami na grawerowanie daty, godziny urodzin czy wagi i wzrostu dziecka. Można też wygrawerować jakąś sentencje, która będzie przypominała to ważne dla niemowlaka zdarzenie. Taka spersonalizowana łyżeczka srebrna pozostanie pamiątka chrztu na wiele lat lub nawet pokoleń. Taki prezent na chrzciny ma też dodatkowe zalety. Można go używać na co dzień do karmienia dziecka. Srebro 925 ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, dzięki czemu spożywania posiłków będzie zdrowsze i bezpieczniejsze. Sztućce ze srebra 925 to nie tylko łyżeczki, mogą to być także widelczyki srebrne czy nożyki. Razem mogą występować w kompletach sztućców.

Srebrna grzechotka

Srebrna grzechotka z grawerem to kolejny sprawdzony prezent od chrzestnej czy chrzestnego, czy dziadków. Dźwięk wydawany przez grzechotkę wpływa uspakająco na dziecko, a wykonany grawer utrwali wspomnienia na długi czas. To także praktyczna zabawka dla dziecka, która umili mu czas.

Srebrne kubki

Kubek ze srebra 925 do picia to kolejny wyrób, który możemy podarować jako prezent na roczek. Będzie służył dziecku jako bezpieczne i zdrowe naczynie do picia a jednocześnie także pozostanie przepiękną pamiątką. Może także stanowić niebanalny wystrój każdego wnętrza jako małe dzieło doskonałej jubilerskiej sztuki.

Wszystkie tego typu srebrne wyroby sprawdzą się doskonale i pozostaną w pamięci dzieci przypominając im o najmilszych chwilach