Okna aluminiowe w nowoczesnym budownictwie

Duże przeszklenia, typowe nowoczesnemu budownictwu, najlepiej tworzyć z użyciem wytrzymałych profili aluminiowych. Wpisują się one także w ograniczanie energetycznych strat, co stanowi priorytet współczesnych inwestorów. Okna aluminiowe pasują do prostej bryły wielu wznoszonych obecnie budynków, uzupełniając przy okazji ich minimalistyczne wyposażenie.

Popularne okna aluminiowe 

Okna aluminiowe od lat są popularne w krajach Zachodniej Europy. W ich produkcji wyspecjalizowały się między innymi polskie firmy, w ostatnich latach eksportujące tego rodzaju wyroby do całej Unii Europejskiej. Mimo to sami Polacy długo nie byli przekonani do okien zrobionych z aluminium. Zmienia się to stopniowo, ale producenci już zaczynają zauważać zwiększone zainteresowanie ze strony rodzimych konsumentów.

- Okna aluminiowe zyskują na znaczeniu za sprawą kilku czynników. Do najważniejszych należą trendy budowlane, a konkretnie popularność nowoczesnego budownictwa - podkreśla przedstawiciel producenta okien Hensfort. W kraju nad Wisłą wznoszone są obecnie domy o prostych kształtach. Wieńczone dachem dwuspadowym, ewentualnie pulpitowym lub płaskim mają być możliwie jasne i energooszczędne. W osiągnięciu tych założeń pomagają między innymi okna aluminiowe.

Zalety okien z aluminium

Mocne strony okien aluminiowych widać już gołym okiem. Są nowoczesne, dokładnie wykonane i komponują się z wieloma modnymi trendami aranżacyjnymi. Można je wykonać w każdym kolorze, a także wykończyć w połysku lub na matowo. Dzięki temu urządzający wnętrza mają większe pole manewru w profesjonalnym projektowaniu pomieszczeń.

Okna aluminiowe są zresztą nie tylko estetyczne, ale także przyjazne środowisku. Technologie zastosowane do ich produkcji pozwalają na zatrzymanie ciepła wewnątrz domu, co oznacza mniejsze zapotrzebowanie na jego dogrzewanie. Okna z aluminium nie wchodzą w reakcje z wodą, dobrze znoszą wiatr, wysokie i niskie temperatury. A kiedy przyjdzie pora na ich wymianę, wówczas z czystym sumieniem oddaje się je do recyklingu. Lekkie profile oznaczają prostszy transport i bezproblemowy montaż. Okna aluminiowe mają solidne okucia i wytrzymałe ramy. Z ich udziałem tworzy się bardzo duże przeszklenia, między innymi szklane ściany i wnęki.

Montaż okien aluminiowych

Jak wspomniano, doskonale wpisują się one w charakter nowoczesnych budynków o geometrycznej bryle z prostym dachem i sporymi przeszkleniami. Biorąc pod uwagę wymiary, jakie często przyjmują okna aluminiowe, prawidłowy montaż to w tym przypadku kwestia podstawowa. Pod uwagę należy wziąć szczegółowe wytyczne producenta danego modelu, ale także ogólne zasady mocowania stolarki okiennej. W pierwszej kolejności wnęka wymaga dokładnego wyrównania powierzchni i jej oczyszczenia. Następnie mocuje się okucie, do czego przydaje się preparat gruntujący. Podczas montowania okna aluminiowe zabezpiecza się dwoma rodzajami folii, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej. Wcześniej łączenia zostają wypełnione pianką poliuretanową.

Montaż okien wymaga wprawy, najlepiej zatem wynająć do takiej pracy profesjonalistów. Ich zadaniem jest zestawienie własnej praktyki zawodowej ze wskazówkami producenta. Są one kluczowe w prawidłowym zamontowaniu i późniejszym użytkowaniu okna aluminiowego. Jeżeli w domu zamierza się zastosować przeszklenia znacznej wielkości, wynajęcie profesjonalnej ekipy to rozsądna inwestycja. Jej członkowie wiedzą, jak dokładnie wstawić okna aluminiowe i zabezpieczyć wnęki przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Co z kolei jest podstawą filozofii nowoczesnego, ekologicznego budownictwa.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież