Jak działa laser CNC?

skrawania

 

Laser CNC to prawdziwie rewolucyjna metoda w obróbce metali. Dzięki niej możliwa jest nie tylko pełna automatyzacja procesu produkcyjnego, ale i uzyskiwanie powtarzalnych, często nawet bardzo niestandardowych elementów. A to wszystko w szybki i niezawodny sposób. Jak działa laser CNC oraz kiedy najlepiej go stosować?

Na czym polega działanie lasera CNC?

Działanie lasera CNC polega na miejscowym topieniu bądź topieniu i odparowywaniu cienkiej warstwy metalu, przy pomocy energii wiązki promieniowania laserowego. Cięciu laserowemu towarzyszy także gaz techniczny o dużej czystości. Gaz ten reaguje z żelazem, dostarczając dodatkową ilość energii (ciepła), a tym samym przyspieszając cały proces produkcji. Co więcej, odpowiedni jego dobór umożliwia cięcie niemal wszystkich gatunków stali, aluminium, jego stopów, miedzi oraz stopów miedzi.

Kiedy stosować technologię cięcia laserowego CNC?

Cięcie laserowe z powodzeniem stosować można do obróbki stali miękkiej, do grubości około 30 milimetrów. Chcąc uzyskać zadowalające rezultaty powyżej granicy 25 milimetrów, konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości elementów. Duże znaczenie będzie miał sam materiał, odpowiednio czysty gaz, dobry stan dyszy oraz jakość wiązki.

Jakie są zalety technologii CNC?

Technologia CNC to dziś jedna z chętniej stosowanych metod obróbki metali. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na całkowitą automatyzację takiego procesu, a tym samym eliminację czynnika ludzkiego. Wystarczy odpowiednie ustawienie maszyn, które w całości wykonają pracę za nas. W efekcie, do zera ograniczymy wystąpienie ewentualnych błędów, a przy tym zadbamy o wysoką jakość i precyzję wykonywanych przez nas elementów.

Cięcie laserem zapewnia nie tylko dużą szybkość oraz precyzję cięcia, ale i w żaden sposób nie ogranicza dowolności kształtów przedmiotów poddawanych obróbce. Żadnego problemu nie stanowi więc wykonywanie wszelakich elementów dekoracyjnych czy też obróbka profili o nawet bardzo skomplikowanych kształtach.

Co równie istotne, promień lasera nie zużywa się oraz nie zmienia wskutek upływu czasu swoich wymiarów. Dzięki temu, każdy jeden element wytwarzany z danego wzoru, stanowi dokładne odwzorowanie swojej pierwotnej formy. Sprawdźcie, jak proste i wygodne może być cięcie laserem w technologii CNC – http://www.vonart.com.pl/.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież