fbpx

Pomyśl marzenie a może się ono spełnić!

Pomyśl marzenie a może się ono spełnić!
 
Zapraszamy wszystkich nocnych marków do podziwiania księżyca w pełnej krasie. Dzisiejszej nocy mamy pełnie księżyca. A już za dwa dni Noc Spadajacych Gwaiazd!!
 
Noc z 9 na 10 sierpnia to noc z pełnią księżyca, gdzie świeci on znacznie mocniej niż w inne noce. A już w nocy z 12 na 13 sierpnia na niebie zobaczymy bardzo dużo spadających gwiazd. Jak podaje Centrum Nauki Kopernik tej nocy na niebie czeka nas maksimum roju Perseidów. Nie można przegapić tych widoków.
 
Noc spadających gwiazd inspiruje swoim urokiem od setek lat. Spadająca gwiazda to jedno marzenie. A jak to działa dokładnie: kiedy pomyśli się życzenie widząc spadającą gwiazdę – ma ono szansę na spełnienie. Nie dajemy gwarancji spełnienia, ale coś w tym jest.
 
Od 2010 roku wokół “nocy marzeń” gromadzi się w Polsce coraz więcej osób. Powstała strona internetowa oraz profil na portalu społecznościom.
O akcji czytamy na stronie nocspadajacychgwiazd.pl :  “Pomysł zorganizowania akcji rokrocznie gromadzącej setki tysięcy osób zrodził się w 2010 roku na facebooku kiedy to stworzyliśmy wydarzenie o nazwie NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD. Akcja miała być kameralnym spotkaniem grupy znajomych. Szybko okazało się, że spadające gwiazdy będziemy obserwować w znacznie większym gronie – informacja o evencie prędko obiegła sieć. Wtedy po raz pierwszy odbyło się spotkanie pasjonatów i obserwatorów nocnego nieba na Polach Mokotowskich w Warszawie. Do mokotowskiego parku przyszło kilkaset osób. W Urzędzie Miasta st. Warszawa zarejestrowane zostało zgromadzenie masowe, a my rozłożywszy koce na trawie, wspólnie spoglądaliśmy w sierpniowe niebo, łapiąc „spadające gwiazdy” i snując marzenia.
 
Macie szanse dołączyć do tego wydarzenia na stronie: https://www.facebook.com/events/652199941471437/
 
Marzyciele wszystkich narodów łączcie się  :)