Od 1 października nie musimy wozić dowodu rejestracyjnego

Od 1 października nie musimy ze sobą wozić dowodu rejestracyjnego i polisy OC.

Wchodzące w życie zmiany to wynik, zatwierdzonych przez Sejm 9 maja, zmian w Prawie o Ruchu Drogowym. Od dziś zatem nie musimy mieć przy sobie ani dowodu rejestarcyjnego, ani polisy OC. Policjanci mogą sprawdzić to w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Przypominamy, że - limitowany - dostęp do Centralnej Bazy Pojazdów ma każdy z kierowców. Korzystając z usługi "Mój Pojazd" w serwisie "obywatel.gov.pl" można sprawdzić wszystkie dane, jakie widnieją na temat naszych pojazdów w bazie CEPiK.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież