Odszkodowanie po wypadku samochodowym. Krótki poradnik.

 

Poważny wypadek komunikacyjny może przysporzyć nam wiele kłopotów. Z policyjnych statystyk wynika, że do takich zdarzeń dochodzi coraz częściej. Wpływ na to ma w szczególności nieuwaga i brawurowa jazda kierowców.

Dodatkowo, otrzymanie odpowiedniego odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia jest trudną przeprawą, na którą trzeba się odpowiednio przygotować. Musimy przede wszystkim wiedzieć, o jakie świadczenia możemy się starać i na jakie elementy zwracać uwagę. Stworzyliśmy poradnik, w którym zawarliśmy najważniejsze informacje na temat dochodzenia świadczeń odszkodowawczych!

Sprawdź, jaka rekompensata Ci przysługuje!

Ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie najpóźniej do dziewięćdziesięciu dni od zawiadomienia o szkodzie, jeśli w trakcie prowadzonej likwidacji szkód pojawiły się okoliczności utrudniające wydanie decyzji przez ubezpieczyciela. Odszkodowanie może nie być przekazane w określonym czasie poszkodowanemu tylko w sytuacji, gdy toczy się postępowanie karne lub cywilne. Zaznaczmy, że terminy regulują przepisy prawa. Warto także wiedzieć, że należą nam się odsetki, jeśli ubezpieczyciel będzie zwlekał z wypłaceniem odpowiedniego świadczenia. Możemy powołać się tutaj na artykuł 481 kodeksu postępowania cywilnego. Poszkodowany w zdarzeniu ma prawo ubiegać się o odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów, na przykład za holowanie i naprawę auta, a także pojazd zastępczy. Możemy wystąpić również z roszczeniem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę, które jest świadczeniem jednorazowym, mającym na celu złagodzenie cierpień fizycznych i psychicznych poszkodowanego. Dodatkowo, ubiegać się można o zwrot wszelkich kosztów związanych z wypadkiem: leczenia i rehabilitacji, pobytu w placówce medycznej oraz specjalnego jedzenia. Ubezpieczyciel może wypłacić nam również rentę uzupełniającą, która ma stanowić wyrównanie różnicy w dochodach osiąganych przez poszkodowanego przed wypadkiem w stosunku do dochodów uzyskiwanych przez niego po zdarzeniu. Mówi o tym artykuł 444 § 2 kodeksu postępowania cywilnego.

Postaw na profesjonalną pomoc w uzyskaniu odszkodowania!

Opisane powyżej świadczenia, można zgłaszać do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Wszystko zależy, między innymi od rodzaju szkody i powstałych uszczerbków: majątkowych i osobowych. Ubieganie się o odpowiednie odszkodowania jest bardzo trudne. Warto zaznaczyć, że towarzystwa ubezpieczeniowe często zaniżają kwotę świadczeń. Profesjonalne sporządzenie wniosku odszkodowawczego opartego na wywiadzie, dokumentacji medycznej, pismach potwierdzających poniesienie kosztów na prywatnego lekarza, zakup leków czy rehabilitacji, skutkuje wypłatą najwyższej możliwej kwoty odszkodowania. Musimy znać przepisy prawne, a także posiadać umiejętność negocjacji. Dlatego wiele osób postanawia skorzystać ze sprawdzonych firm, które kompleksowo zajmą się naszą sprawą. Niewątpliwą zaletą korzystania z usług profesjonalistów jest to, że zyskamy pewność iż nasza sprawa prowadzona jest prawidłowo. Dlatego warto postawić na specjalistów z kancelarii odszkodowawczej, na przykład Kompensja.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież