Czy ubezpieczenie GAP to opcja tylko dla aut w leasingu? Odpowiadamy

Czy ubezpieczenie GAP to opcja tylko dla aut w leasingu?

Nie ulega wątpliwości, że wartość rynkowa samochodu, który użytkujemy maleje z roku na rok. Zależy ona zarówno od okoliczności, jak i marki oraz modelu auta. W artykule przyjrzymy się bliżej tej kwestii.

Jeśli Twoje auto ulegnie kolizji, otrzymasz od ubezpieczyciela stosowne odszkodowanie. Jeśli wypadek nie wydarzył się z Twojej winy, koszt naprawy pokryją środki finansowe z polisy OC sprawcy. Jeśli to Ty byłeś sprawcą stłuczki, towarzystwo wypłaci pieniądze z polisy autocasco.

Wyobraź sobie jednak, że w wyniku zdarzenia drogowego doszło do szkody całkowitej. W takim przypadku wciąż otrzymasz pieniądze z ubezpieczenia AC. Czy będzie to kwota, którą obejmuje wartość rynkowa samochodu? Wysokość odszkodowania będzie skalkulowana jednak na podstawie aktualnej wartości auta. To znaczy, że już nigdy nie otrzymasz wartości zakupu pojazdu.

Skutki dla kierowcy

Jeśli Twój samochód jest przedmiotem umowy leasingowej lub kredytowej może się okazać, że wypłacona przez ubezpieczyciela kwota nie wystarczy do pokrycia kosztów „domknięcia” umowy. Nie dość, że w wyniku szkody całkowitej utracisz wymarzone auto, będziesz musiał „wyłożyć” z własnej kieszeni niemałą kwotę.

Zachowaj wartość rynkową samochodu z polisą GAP

Doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć takiego scenariusza jest zakup ubezpieczenia GAP. GAP (z ang. Guaranteed Asset Protection), czyli ubezpieczenie straty finansowej najczęściej dostępne dla osób kupujących auto w leasingu czy kredycie. Obejmuje samochody nowe i używane. Pokrywa szkody powstałe z winy kierującego lub przez osoby trzeciej.

Posiadając polisę GAP, ubezpieczyciel zwróci Ci różnicę pomiędzy wartością fakturową pojazdu z dnia zakupu a wartością wypłaconą z ubezpieczenia komunikacyjnego.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Większość instytucji finansowych oferujących leasingi czy kredyty samochodowe oferuje ubezpieczenia GAP na cały okres trwania umowy, czyli gwarantujące klientowi bez kosztowe rozliczenia umowy, a w przypadku najlepszych banków i leasingów zwrot kwot do wartości z dnia zakupu. W ten sposób dbają o lojalność klientów oraz wspólny interes w przypadkach kiedy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. Koszty ubezpieczenia zależą od wartości auta oraz okresu na jaki chcemy zabezpieczyć ryzyko straty finansowej. Znalezienie atrakcyjnej cenowo polisy nie powinno być jednak dużym problemem.

Czy wiesz, że wykupując ubezpieczenie GAP z Toyota Insurance Management, miesięczna stawka dla samochodu marki Toyota Avensis może wynieść jedynie 40 zł netto? Ubezpieczenie GAP finansowane w ramach Toyota Bank i Toyota Leasing to możliwość odzyskania 100 proc. wartości fakturowej samochodu nawet przez 5 lat.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież