Poznań Motor Show

fotobueno MOTOR SHOW press night (121) (002)

 

Wystartowała najważniejsza motoryzacyjna impreza w tej części Europy. Co przygotowali przedstawiciele największych, światowych motoryzacyjnych marek? Wśród atrakcji znajdą się m.in. Motomiasteczko dla dzieci, tor ŠKODA KODIAQ, zlot caravaningowy i Motor Show Film Fest.

Miasteczko dla dzieci od Mercedes-Benz

Z okazji hucznie świętowanego podczas Poznań Motor Show, 50-lecia Mercedes-Benz AMG, organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych miłośnikach motoryzacji. Dzięki specjalnie przygotowanemu przez Mercedes-Benz, programowi plenerowemu dla najmłodszych – dzieci będą miały okazję poznać zasady poruszania się po drodze. Do dyspozycji dla najmłodszych będą samochodziki spod znaku trójramiennej gwiazdy oraz rowery. Dzieci, pod okiem instruktorów, na specjalnie przygotowanej trasie nauczą się prawidłowo odczytywać znaki, wykonywać skręty oraz podejmować bezpieczne decyzje. Na najmłodszych czekają również „bezpieczne” upominki.

7-9.04.2017, plac Marka przed pawilonem 3

Dodatkową atrakcją, będą Wycieczki po stoisku Mercedes-Benz AMG w pawilonie nr 3. Podczas prezentacji eksperci Mercedes-Benz opowiedzą o najatrakcyjniejszych samochodach znajdujących się na ekspozycji, między innymi o wyjątkowych modelach samochodów Mercedes-AMG. Zapraszamy pasjonatów motoryzacji podczas wszystkich dni targowych Motor Show 2017.

6-9.04.2017, godziny: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, pawilon 3

Tor ŠKODA KODIAQ

Jedną z atrakcji tegorocznego MOTOR SHOW w Poznaniu będzie imponujący tor, na którym swoich kompetencji dowodzić będzie ŠKODA KODIAQ.

Od 7 do 9 kwietnia miłośnicy motoryzacji na Placu Św. Marka będą mogli przeżyć prawdziwą przygodę, pod okiem kierowców ze Skoda Auto Szkoły pokonując tor i wszystkie znajdujące się na nim przeszkody, m.in. rampę, huśtawkę, leśne wyboje czy piaszczyste podłoże.

Tor został opracowany w sposób, pozwalający na zaprezentowanie szeregu nowych rozwiązań technologicznych, które znalazły zastosowanie w nowym SUV-ie ŠKODY, w tym kamera 360 czy  system zapobiegający staczaniu się pojazdu podczas podjeżdżania na wzniesienie oraz zjeżdżania ze wzniesienia.

Przejażdżka nowym modelem ŠKODY będzie wyjątkowym doświadczeniem także z uwagi na fakt, iż każdy uczestnik wydarzenia otrzyma mailem film z najlepszymi momentami ze swojej jazdy.
W namiocie rejestracyjnym przy torze ŠKODA przygotowała także inne atrakcje, takie jak gra Beeper Ball Game (polega na jak najszybszym wyłączeniu przez zawodników pojawiających się sekwencyjnie lampek) czy Greenscreen, dzięki któremu każdy zawodnik zrobi sobie zdjęcie ze ŠKODĄ KODIAQ na jednym z trzech teł.

Zapisy na jazdę na torze odbywają się w namiocie rejestracyjnym od godz. 9.00 do 16.00. Tor otwarty jest do godz. 18.00.

Land Rover "Offroad"

Niewątpliwą atrakcją Poznań Motor Show, będzie licząca 1100m² „Strefa Land Rover”, na której 

w widowiskowy sposób zaprezentowane zostaną możliwości nowego Land Rover Discovery. Będzie możliwość przetestowania nowego Discovery, na krótkim torze, symulującym jazdę terenową - strome podjazdy i zjazdy, możliwości jazdy samochodem w przechyle, a także możliwości maksymalnego wykrzyżu osi oraz skoku zawieszenia. Do dyspozycji będą wykwalifikowani instruktorzy Land Rover Experience.

6-9.04.2017, plac Marka

Zlot caravaningowy

Kolejna edycja zlotu miłośników „domów na kołach”. Tereny przy pawilonach numer 1, 2 i 15, 

w których odbywać się będzie salon caravaningowy, będą gościć właścicieli kamperów i przyczep kempingowych. Na zlocie mile widziany jest każdy, kto uprawia ten rodzaj turystyki, szczególnie te osoby, które dopiero chciałyby zasmakować caravaningu. Każdy taki zlot to okazja do spotkań, rozmów, wymiany cennych doświadczeń i wspólnego planowania wyjazdów w rozpoczynającym się nadchodzącym sezonie.

Zlot organizowany jest przez forum CamperTeam przy wsparciu medialnym „Polskiego Caravaningu”.

Palenie gumy i kaskaderskie wyczyny

W dwóch słowach: Stunt motocyklowy. Już za kilka dni będziecie świadkami ekstremalnego show w wykonaniu światowej sławy stunterów.

Pokazy stuntu już na stałe zagościły w repertuarze Poznań Motor Show. Co roku sektor dziesiąty -czyli miejsce, w którym odbywają się pokazy- gości tłumy entuzjastów mocnych wrażeń. Nie chcąc zawieść Waszych nadziei, i w tym roku będziecie mogli liczyć na niezapomniane przeżycia. Zobaczcie sami!

Kiedy:  6.04-09.04.2017 r.,  sektor 10,  przy pawilonie 6A

Stunterzy  biorący udział w pokazach:

 • Marcin "Korzeń" Głowacki - czołowy zawodnik, złoty medalista Mistrzostw Śwata Stunt Grand Prix 2016 fed. Ekstremalnych Sportów Motocyklowych oraz potrójny Mistrz Polski 2013-2016 w Stuntridingu. Stuntriding uprawia od 10 lat. Aktualnie jeździ na motocyklu Kawasaki 636 2015r.
 • Wojciech "Beku" Kozioł - czołowy Polski stunter, członek ekipy WHEELIEHOLIX i INFAMOUS TEAM, finalista zawodów Stunt Masters Cup 2016 w Dubaju. Na scenie stunterskiej od 2005r., obecnie jeździ motocyklem Triumph Street Triple 675
 • Sebastian Głowacki - brat Marcina, trenuje pod okiem mistrza. Jeździ na bardzo wysokim poziomie i mimo wielu lat na scenie stunt - dopiero w sezonie 2017 postanowił rozpocząć starty w zawodach i uczestniczyć w pokazach. Jego motocykl to Yamaha R6.
 • Piotr "Zaleś" Zalewski - najmłodszy stunter w klasy regulaminowej w Polsce (14 lat), swoją przygodę z motocyklami zaczął mając 4 lata. Mimo młodego wieku startował już w wielu zawodach oraz jeździł w licznych pokazach.
 • Leszek "Leo" Gołaszewski to pełen pasji zawodnik stunt ridingowy, który dzięki swojej niekonwencjonalnej jeździe z wykorzystaniem ATV jest jednym z nielicznych tego typu akrobatów w Europie. Początkowo jego motoryzacyjna przygoda związana była z motocrossem, jednak z biegiem lat to właśnie stunt stał się nieodłącznym elementem jego życia. Leo Stunt to setki godzin spędzonych na treningach, tysiące przejechanych kilometrów i góry zdartych opon- wszystko po to by każdego roku móc udzielać kilkunastu pełni profesjonalnych pokazów na terenie całej Polski.

HARMONOGRAM POKAZÓW

CZWARTEK / PIĄTEK

 • 12:00 - 12.20 Pokazy Stunt: Stunters Battle
 • 12:30 - 12:40 Pokazy stunt (quad): Leo
 • 12:55 - 13:15 Easy Drift
 • 13:30 - 13.50 Pokazy Stunt: Stunters Battle
 • 14:25 - 14:45 Easy Drift
 • 15:00 - 15:20 Pokazy Stunt: Stunters Battle
 • 15:30 - 15:40 Pokazy stunt (quad): Leo
 • 16:00 - 16:20 Easy Drift
 • 17:00 - 17:20 Pokazy Stunt: Stunters Battle

SOBOTA / NIEDZIELA

 • 11:00 - 11:45 Motopomocni: Bezpieczna Jazda Motocyklem
 • 12:00 - 12.20 Pokazy Stunt: Stunters Battle
 • 12:30 - 12:40 Pokazy stunt (quad): Leo
 • 12:50 - 13:10 Easy Drift
 • 13:30 - 13.50 Pokazy Stunt: Stunters Battle
 • 14:00 - 14:45 Motopomocni: Bezpieczna Jazda Motocyklem
 • 15:00 - 15:20 Easy Drift
 • 15:30 - 15:50 Pokazy Stunt: Stunters Battle
 • 16:00 - 16:10 Pokazy stunt (quad): Leo
 • 16:02 - 16:40 Easy Drift
 • 17:00 - 17:20 Pokazy Stunt: Stunters Battle

Motor Show Film Fest

Najlepsze filmy z samochodami w roli głównej. Ciekawi goście. Strefa bezpiecznej jazdy Škoda Auto Lab – to wszystko podczas Motor Show Film Fest, imprezy filmowej, jakiej jeszcze nie było. Kochasz motoryzację? Kochasz kino? Nie może cię zabraknąć!

Już niebawem, podczas weekendu 7-9 kwietnia, w stolicy Wielkopolski zagoszczą wspaniałe samochody, budzące dzikie instynkty motocykle oraz spotkania z niezwykłymi gośćmi.

W tym roku po raz pierwszy proponujemy coś więcej. We współpracy Targów, Multikina, SKODA Auto Szkoły oraz marki Škoda – dostawcy nowego gatunku SUVa, Škody Kodiak – powstała inicjatywa, która ma się stać tradycją: wieczorny minifestiwal filmów motoryzacyjnych, gdzie obok klasyków kina znajdzie się miejsca na prezentację krótkich filmów opisujących specyfikę poszczególnych marek ze szczególnym naciskiem na ich bezpieczeństwo.

Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie obejmująca powierzchnię niemal 100 metrów kwadratowych strefa Škoda Auto Lab, czyli gościnna wersja unikalnego w skali europejskiej laboratorium (z siedzibą w Komornikach) skupionego na popularyzowaniu bezpiecznej i ekonomicznej jazdy oraz kształcenia umiejętności, samoświadomości i wiedzy kierowców. Strefa będzie czynna 8 kwietnia od samego rana, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zwiedzać ją z dzieckiem przed pójściem na film familijny! Kto dowie się już wszystkiego na temat bezpieczeństwa, będzie mógł skorzystać z innych atrakcji, jak choćby tor z wyścigówkami Lego.

W sobotę wieczorem zapraszamy dorosłych widzów na dwa sety kultowych filmów przeplatanych  prezentacją filmów zrealizowanych w fabrykach i laboratoriach Škody oraz na spotkania z ciekawymi gośćmi (więcej informacji wkrótce).

Motor Show Film Fest
8 kwietnia 2017, start: 21:00, Multikino 51 Poznań, ul. Królowej Jadwigi 51

Wyścig, reż. Ron Howard

Drive, reż. Nicolas Winding Refn

Mad Max, reż. George Miller

Co nas kręci, reż. Bryan H. Carroll

Ceny biletów: 
19 zł (w cenie da wybrane filmy w ramach setu)
15 zł z biletem z Motor Show lub ulotką

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież