Jak szybko i sprawnie wynająć w Polsce samochód na wakacje?

auto

Wynajęty samochód podczas wakacji to żaden luksus. Obecnie z podobnych możliwości korzysta coraz więcej osób. Zanim jednak zdecydujesz się na rezerwację warto sprawdzić jakie dokumenty są potrzebne, na co należy uważać i ile będzie kosztować wynajem.

Wyobraź sobie sytuację, w której to mieszkaniec Krakowa chce odwiedzić Gdańsk. Co prawda może jechać prywatnym samochodem przez całą Polskę, ale wiąże się to ze sporym stresem, zmęczeniem i wysokimi kosztami paliwa. Lepszym wyborem staje się pociąg lub samolot a będąc już na miejscu można wypożyczyć auto. Tym sposobem będzie w stanie dotrzeć do każdego zakątka bez względu na rozkład jazdy autobusów. Trzeba jednak zastanowić się nad głównymi zasadami wypożyczania samochodu, jak: kwestie paliwa czy ubezpieczenia. 


Wymagany wiek, staż w prowadzeniu samochodu oraz karta kredytowa


Firmy zajmujące się świadczeniem usług związanych z wynajmem samochodów nie dają podobnej możliwości każdemu kierowcy. Są pewne wymagania, które należy spełnić. Rygory są różne w zależności od wypożyczalni. Dokładne informacje na temat obowiązujących zasad są zamieszczone w regulaminie. Młody 18-letni kierowca, który odebrał prawo jazdy dwa tygodnie wcześniej raczej nie może liczyć na skorzystanie z usług wynajmu. Zdecydowana większość firm prosperująca na rynku wypożycza auta sugerując się wiekiem kierowcy oraz klasą auta. Każda z nich ma zupełnie inne wymogi. Wóz jest udostępniany wyłącznie po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem – dowodu osobistego lub paszportu. Jeżeli bierzemy pod uwagę wynajem samochodu z tzw. wyższej półki konieczne będzie posiadanie również karty kredytowej. A w niektórych przypadkach nawet i dwóch. Na karcie blokowana jest kwota, której wysokość uzależniona jest od kosztów wypożyczenia oraz kosztów za pełen bak paliwa. Część z prosperujących na rynku działalności z góry określa wysokość kaucji kierując się klasą samochodu. Nagminnie stosowaną praktyką przez firmy wynajmujące auta jest dodawanie extra opłaty za przygotowanie wozu. Wszelkie podobne informacje znajdziemy w regulaminie świadczenia usług. Zanim więc zdecydujemy się na jego podpisanie koniecznością staje się dokładne zapoznanie z wszelkimi kosztami, które wchodzą w grę.

Oddaj samochód z pełnym bakiem paliwa!


Przy wynajmie samochodu z wypożyczalni samochodów w Gdańsku zaleca się w pierwszej kolejności zapoznać się z warunkami jego udostępnienia. Rzecz jasna samochód musi wrócić z powrotem w takim stanie, w jakim wyjechał. Jednak kwestie powiązane z ubezpieczeniem wozu nie są jednoznaczne dla wszystkich firm. Zakres świadczonych przez nich usług może być kompletnie różny. Trzeba również zaznaczyć, że wypożyczenie samochodu nie wiąże się z przyzwoleniem na jazdę przy błyskających fleszach fotoradarów. Osoba wynajmująca auta musi liczyć się ze wszystkimi opłatami jakie powiązane są z wykorzystaniem samochodu oraz karami za nieprzestrzeganie przepisów prawa.

Kierując się kilkoma naczelnymi zasadami z całą pewnością uda nam się uniknąć strat finansowych. W końcu jadać na wakacje chcesz myśleć o wypoczynku i pełnym relaksie.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Exel – Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lidera branży na terenie woj. Pomorskiego

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież