Skip to main content

Ubezpieczenie a skradzione kluczyki do samochodu

| Artykuł sponsorowany (T) | Moto

Bez wątpienia kluczyki do auta to przedmiot, o który warto zadbać. Ich utrata może zdecydowanie utrudnić Ci codzienne życie. Jaki ma to wpływ na Twoje ubezpieczenie?

Boisz się, że kradzież kluczyków może mieć poważne konsekwencje? Faktycznie tak jest. Skradzione kluczyki mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić chociażby do niewypłacenia odszkodowania w przypadku kradzieży auta. Dobrze jest jednak wiedzieć, że da się wykupić ubezpieczenie kluczyków, które pomoże Ci zminimalizować straty.

Dlaczego kluczyki do samochodu są takie ważne?

Kluczyki do samochodu to naprawdę ważny element, na który powinno się szczególnie uważać. Jeżeli zostaną Ci one skradzione – nie będziesz mieć możliwości dostania się do samochodu, nie wspominając już o jego uruchomieniu. Każde auto ma przynajmniej dwa komplety kluczy – z jednego korzysta się na co dzień, a kolejne są traktowane jako zapasowe lub serwisowe.

Jednak klucze są ważne także z perspektywy ubezpieczyciela. Gdy zawierasz ubezpieczenie Autocasco, ubezpieczyciel może poprosić o przedstawienie dwóch kompletów kluczy . Informacja o tym jest przechowywana w dokumentacji ubezpieczonego.

Dlaczego to takie ważne dla ubezpieczyciela? Przede wszystkim dlatego, że w przypadku kradzieży samochodu, posiadanie wyłącznie jednego kompletu kluczy przez właściciela może wskazywać na ułatwienie tego procederu. Zatem – brak jednego kompletu kluczy od razu sugeruje niezachowanie ostrożności przez kierowcę.

Czy możliwe jest ubezpieczenie samochodu z jednym kluczykiem?

Gdy masz tylko jeden kluczyk do samochodu możesz mieć problem z ubezpieczeniem. W przypadku, gdy chcesz wykupić wyłącznie polisę OC – wszystko będzie w porządku. Ubezpieczyciel do takiej polisy nie wymaga posiadania dwóch kluczyków do auta. W końcu taka ochrona ubezpieczeniowa nie odnosi się tutaj np. do kradzieży samochodu.

Gorzej wygląda sprawa, gdy interesuje Cię ubezpieczenie Autocasco. W takiej sytuacji do zawarcia umowy ubezpieczeniowej może być wymagane posiadanie wszystkich kluczyków do samochodu. W przeciwnym wypadku możesz nie być w stanie zawrzeć umowy.

Kiedy i jak zgłosić zgubienie kluczyków do samochodu?

Jeżeli ktoś ukradnie Ci kluczyki – musisz o tym jak najszybciej powiadomić ubezpieczyciela. To bardzo istotne, ponieważ brak drugiego kompletu kluczy może oznaczać spore problemy z wypłatą odszkodowania. Dlatego w takiej sytuacji jak najszybciej skontaktuj się z towarzystwem ubezpieczeniowym – np. telefonicznie.

Ubezpieczyciel może powiadomić Cię o tym, co należy zrobić w przypadku utraty kluczyków. Przede wszystkim należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć samochód – chroniąc go przed kradzieżą.

Pamiętaj o tym, że w przypadku kradzieży kluczyków, ich dorobienie to bardzo zły pomysł. W żaden sposób nie chroni to przed kradzieżą auta. Gdy przytrafi Ci się taka sytuacja – najczęściej konieczna jest wymiana zamków w samochodzie.

Skradzione kluczyki a ubezpieczenie. Kilka słów na koniec

Kradzież kluczyków w samochodzie to poważna sprawa. Konsekwencje takiej sytuacji mogą skutkować utratą samochodu i brakiem prawa do uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela. Możesz jednak zabezpieczyć się przed tym – decydując się na ubezpieczenie kluczyków w LINK4. Dzięki takiej polisie możesz liczyć na pokrycie części kosztów związanych z kradzieżą kluczyków – ale także kradzieżą dowodu rejestracyjnego albo tablic rejestracyjnych.

Jak widzisz – ubezpieczenie w LINK4 może ochronić Cię na wypadek nieoczekiwanych sytuacji. Jeżeli chcesz zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo – zapoznaj się z ofertą ubezpieczeń i wybierz rozwiązanie dla siebie.

Ubezpieczenie Kluczyki Plus dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje, w tym limity i wyłączenia sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Jak myć samochód myjką ciśnieniową i nie zrobić szkody?

Myć samochód myjką ciśnieniową, nie czyniąc przy tym szkód, to sztuka, którą warto opanować. Myjki ciśnieniowe są potężnymi narzędziami, które mogą nie tylko zaoszczędzić czas i wodę, ale również zapewnić dogłębne czyszczenie pojazdu. Kluczem do sukcesu jest jednak stosowanie się do kilku zasad b...

Z jakimi problemami musi mierzyć się transport drogowy w najbliższych latach?

Nie ulega wątpliwości, że w Europie transport drogowy wciąż pozostaje najwygodniejszym narzędziem logistycznym. Nie może być inaczej na kontynencie, na którym średnia gęstość dróg przekracza wartość 100 km na 100 km kwadratowych. Mimo to, firmy transportowe wciąż borykają się z poważnymi wyzwania...

Motoryzacja. W ofertach na rynku wtórnym coraz więcej „młodszych” aut

Przebieg 188 tys. km, wiek 12,7 lat i cena blisko 30 tys. zł – to uśredniona charakterystyka samochodów, które w 2023 roku były najczęściej oferowane w sprzedaży na polskim rynku wtórnym. Statystyki pokazują jednak, że mediana wieku aut z drugiej ręki sukcesywnie spada, a w ofercie rośnie udział ...

Sprawdź, czy możesz zatankować E10

Jak pisaliśmy kilka dni temu okazuje się, że nie wszystkie starsze auta będą mogły być tankowane nowym typem paliwa E10.

Od stycznia zmiana na stacjach paliw

Benzyna z 10-proc. udziałem bioetanolu pojawi się z początkiem nowego roku na stacjach paliw w miejsce popularnej E5 95-oktanowej. Nie wszystkie starsze auta będą mogły być nią jednak zasilane, więc trzeba będzie je tankować paliwem 98-oktanowym, które obecnie jest droższe. Eksperci przewidują je...

Auta z USA: historia i fenomen amerykańskich pojazdów

Amerykańskie samochody, symbole wolności i innowacji, zaczęły swoją historię ponad wiek temu. Ford Model T, pierwszy masowo produkowany pojazd, zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjny, dając początek erze motoryzacji. Od tamtej pory, samochody z USA stały się nie tylko środkami transportu, ale r...

Czym się charakteryzuje zabudowa typu wywrotka?

Zabudowa typu wywrotka, która montowana jest na bazie samochodu dostawczego do 3,5 tony jest ciekawym i przydatnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i firm komunalnych. Auto dostawcze jest w stanie wjechać nawet wąskie uliczki i bramy, które są niedostępne dla samochodów ciężarowych.