Skip to main content

Myjnia ręczna - jak z niej skorzystać?

| Artykuł sponsorowany | Moto

Myjnie ręczne można rozróżnić na dwa rodzaje. Bezdotykową i obsługową, z tą różnicą, że w drugim przypadku samochód czyści pracownik myjni. Korzystanie z nich gwarantuje szybkie i sprawne wyczyszczenie auta, jednak zarówno jedne, jak i drugie mają swoje wady oraz zalety.

 Wielu osobom wydaje się, że dokładne umycie pojazdu nie jest niczym trudnym, jednak efekty pracy wychodzą dopiero po jego wyschnięciu.

 (Sprawdź myjnię ręczną - https://domar.pl/sklep/profesjonalna-myjnia-reczna-motip/)

  1. Myjnia ręczna z obsługą - co to jest?
  2. Myjnia ręczna bezdotykowa - jak z niej korzystać?
  3. Wady i zalety myjni ręcznej z obsługą i bezdotykowej

Myjnia ręczna z obsługą - co to jest?

Myjnia ręczna z obsługą już nie jest tak popularna, jednak biorąc pod uwagę wszystkie dostępne rodzaje, jest z pewnością jedną z najdokładniejszych. Wpływ na to ma przede wszystkim to, że wykwalifikowani pracownicy dokładnie czyszczą auto, a następnie je wycierają, dzięki czemu nie tworzą się nieestetyczne zacieki, czy smugi.

Proces czyszczenia samochodu na takiej myjni jest bardzo prosty, jednak wymaga nieco więcej czasu. W pierwszej kolejności pojazd jest opłukiwany wodą, aby zmyć z niego wszystkie drobinki piasku, które mogłyby porysować lakier. W kolejnym etapie pracownicy szorują pojazd przy pomocy specjalnych środków czyszczących i gąbki, dzięki czemu każdy skrawek auta jest czysty. Ostatnimi etapami jest spłukanie powstałej piany, naniesienie warstwy ochronnej w postaci wosku oraz przetarcie samochodu, aby było suche.

W ten sposób można bardzo dokładnie wyczyścić pojazd. Nie powstają do tego charakterystyczne siwe smugi ani zacieki, które niekiedy potrafią uprzykrzyć życie. Zazwyczaj standardem jest także odkurzenie wnętrza pojazdu, które wykonują pracownicy. Kompletny pakiet usług, w którym jest dodatkowo poczernienie opon, umycie szyb i przetarcie wszystkich plastików nie kosztuje więcej niż sto złotych, a efekt jest bardzo dobry.

Myjnia ręczna bezdotykowa - jak z niej korzystać?

Myjnia ręczna bezdotykowa to rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na stanie w kolejkach i czekanie, aż samochód zostanie umyty. Udając się pierwszy raz na taki rodzaj myjni, należy wiedzieć kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim powinno się wykonać cały program czyszczenia. Czyszczenie gumowych wycieraczek jest możliwe na specjalnych uchwytach, jednak odkurzenie dywaników należy samemu wykonać.

Osoby, które nie mają pojęcia, jak umyć auto, bardzo często popełniają jeden błąd. Puszczając strumień wody kierują go od dołu do góry, co powoduje, że brud z karoserii nie tylko przenosi się na wyższe części samochodu, ale także mogą go porysować. Najważniejsze to spłukiwanie płynów i wody od góry do dołu. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, aby nie podnosić wycieraczek. Gdy tylko strumień z lancy uderzy w pióro, może ono odbić się od szyby powodując zarysowania i pęknięcia. Mycie pojazdy na myjni ręcznej bezdotykowej jest bardzo proste i nie wymaga zbyt wiele czasu.

Wady i zalety myjni ręcznej z obsługą i bezdotykowej

Zarówno myjnia ręczna obsługowa, jak i bezdotykowa mają swoje zalety. W przypadku tej pierwszej często czas oczekiwania jest znacznie dłuższy, co powoduje, że ludzie mniej chętnie z nich korzystają. Za to ich dużym atutem jest to, że samochód jest wyczyszczony bardzo precyzyjnie i nie ma praktycznie żadnych zacieków.

Również ceny są niekiedy bardzo zróżnicowane. Zwykłe umycie auta na myjni bezdotykowej kosztuje około siedmiu złotych, czasami nawet mniej. Wykonanie kompleksowej usługi może kosztować nawet ponad sto złotych, jednak płaci się za jakość, a nie za czas.

Jak myć samochód myjką ciśnieniową i nie zrobić szkody?

Myć samochód myjką ciśnieniową, nie czyniąc przy tym szkód, to sztuka, którą warto opanować. Myjki ciśnieniowe są potężnymi narzędziami, które mogą nie tylko zaoszczędzić czas i wodę, ale również zapewnić dogłębne czyszczenie pojazdu. Kluczem do sukcesu jest jednak stosowanie się do kilku zasad b...

Z jakimi problemami musi mierzyć się transport drogowy w najbliższych latach?

Nie ulega wątpliwości, że w Europie transport drogowy wciąż pozostaje najwygodniejszym narzędziem logistycznym. Nie może być inaczej na kontynencie, na którym średnia gęstość dróg przekracza wartość 100 km na 100 km kwadratowych. Mimo to, firmy transportowe wciąż borykają się z poważnymi wyzwania...

Motoryzacja. W ofertach na rynku wtórnym coraz więcej „młodszych” aut

Przebieg 188 tys. km, wiek 12,7 lat i cena blisko 30 tys. zł – to uśredniona charakterystyka samochodów, które w 2023 roku były najczęściej oferowane w sprzedaży na polskim rynku wtórnym. Statystyki pokazują jednak, że mediana wieku aut z drugiej ręki sukcesywnie spada, a w ofercie rośnie udział ...

Sprawdź, czy możesz zatankować E10

Jak pisaliśmy kilka dni temu okazuje się, że nie wszystkie starsze auta będą mogły być tankowane nowym typem paliwa E10.

Od stycznia zmiana na stacjach paliw

Benzyna z 10-proc. udziałem bioetanolu pojawi się z początkiem nowego roku na stacjach paliw w miejsce popularnej E5 95-oktanowej. Nie wszystkie starsze auta będą mogły być nią jednak zasilane, więc trzeba będzie je tankować paliwem 98-oktanowym, które obecnie jest droższe. Eksperci przewidują je...

Auta z USA: historia i fenomen amerykańskich pojazdów

Amerykańskie samochody, symbole wolności i innowacji, zaczęły swoją historię ponad wiek temu. Ford Model T, pierwszy masowo produkowany pojazd, zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjny, dając początek erze motoryzacji. Od tamtej pory, samochody z USA stały się nie tylko środkami transportu, ale r...

Czym się charakteryzuje zabudowa typu wywrotka?

Zabudowa typu wywrotka, która montowana jest na bazie samochodu dostawczego do 3,5 tony jest ciekawym i przydatnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i firm komunalnych. Auto dostawcze jest w stanie wjechać nawet wąskie uliczki i bramy, które są niedostępne dla samochodów ciężarowych.