Skip to main content

Nowa odpowiedź koncernu Michelin na zmieniające się potrzeby kierowców

| Artykuł sponsorowany | Moto

Zmiany klimatu, których doświadczamy obecnie w Europie i na całym świecie, stwarzają nowe wyzwania dla przemysłu samochodowego. Nie chodzi wyłącznie o coraz gorętsze miesiące letnie. Pogoda bywa bardzo niestabilna. Zjawiska takie, jak nagłe skoki temperatury, niespodziewane opady czy nieprzewidziane wichury – stwarzają całkiem nową sytuację na drogach. Co za tym idzie – rosną oczekiwania i wymagania dzisiejszych kierowców wobec jakości opon.

Od tego, w jaki rodzaj ogumienia zainwestujemy – zależy bardzo wiele. Często jest to bezpieczeństwo kierowcy oraz tych, którzy z nim jadą. Choć opony nie zastąpią sprawnie działającego układu hamulcowego oraz całej konstrukcji podwozia. Zaniedbania w tej materii mogą mieć tragiczne skutki. Dotyczy to przede wszystkim długości drogi hamowania oraz zachowania samochodu na śliskich lub mokrych nawierzchniach.

Przełomowy wynalazek koncernu Michelin – opony CrossClimate+

Francuski koncern Michelin w 2015 roku wprowadził na rynek niezwykłe rozwiązanie, którego idea zrodziła się, jako odpowiedź na nowe, dużo bardziej zmienne niż dawniej, warunki klimatyczne. Opony Michelin CrossClimate+ (https://www.sklepopon.com/model-opony/michelin-crossclimate-) to pierwsze w historii motoryzacji ogumienie letnie z homologacją zimową. Jest to przełomowy wynalazek. Pomysłowe oraz innowacyjne połączenie technologii stosowanych w oponach letnich (rodzaj mieszanki wykorzystanej do produkcji), z pewnymi elementami, które zwykle można znaleźć w oponach zimowych (samoblokujące się lamele oraz rodzaj bieżnika) – dało fantastyczny rezultat. 

Jak można się dowiedzieć z ostatnich statystyk, przeważająca część europejskich kierowców mieszkających w krajach, gdzie nie ma obowiązku zmiany opon w miesiącach zimowych – cały rok używa opon letnich. We Francji wartość ta przekracza 70% aktywnych użytkowników samochodów.

Rozwiązanie, jakim są opony Michelin CrossClimate+ jest szczególnie cenne w klimacie środkowoeuropejskim – również w Polsce. Nasz rodzimy klimat z natury jest zmienny i mocno nieprzewidywalny, cóż rzec w sytuacji, gdy dochodzą do tego zmiany klimatyczne. Odpowiedzialny kierowca na pewno rozważy wariant, jakim jest zakup tego rodzaju ogumienia.

Filozofia Michelin – Total Perfomance

Opony CrossClimate+ powstały jako jeden z rezultatów filozofii koncernu Michelin – Total Performance. Głównym dążeniem marki jest zapewnienie możliwie kompleksowej oferty, która pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy bez względu na warunki, panujące na drodze. Opony CrossClimate+ zostały opracowane specjalnie pod kątem potrzeb większości dzisiejszych posiadaczy samochodów, którzy poruszają się przeważnie w dużych miastach. W takich warunkach kluczową sprawą jest jak najkrótsza droga hamowania, zwrotność i dobra trakcja, również w bardziej wymagających warunkach pogodowych.

Koncern Michelin od początku swojego istnienia należy do tych producentów, którzy dążą do wprowadzania na rynek nowatorskich osiągnięć dzisiejszej techniki. Laboratoria Michelin zatrudniają rzutkich, odważnych i bardzo skrupulatnych inżynierów z niezwykłą wyobraźnią.

Czy to się opłaca?

Dla niektórych z kierowców (tych bardziej oszczędnych) propozycja zakupu ogumienia tej marki może być problematyczna – głównie ze względu na fakt, że nie są to wybitnie tanie opony. Dobrze jest jednak mieć na uwadze, że będzie to inwestycja na dłuższy czas. Michelin produkuje jedne z najtrwalszych opon na światowym rynku. Cóż więc się bardziej opłaca? Raz na dłuższy czas wydać większą kwotę, czy też płacić mniej, za to częściej?

CrossClimate+ będzie optymalnym wyborem – niezależnie od wielkości samochodu osobowego, w którym mają służyć. Bardzo często można się zetknąć z pozytywnymi opiniami klientów, którzy zdecydowali się na zakup tych opon. Warto dać się skusić – i cieszyć się nowoczesnymi osiągnięciami dzisiejszego przemysłu.

 

 

 

Jak myć samochód myjką ciśnieniową i nie zrobić szkody?

Myć samochód myjką ciśnieniową, nie czyniąc przy tym szkód, to sztuka, którą warto opanować. Myjki ciśnieniowe są potężnymi narzędziami, które mogą nie tylko zaoszczędzić czas i wodę, ale również zapewnić dogłębne czyszczenie pojazdu. Kluczem do sukcesu jest jednak stosowanie się do kilku zasad b...

Z jakimi problemami musi mierzyć się transport drogowy w najbliższych latach?

Nie ulega wątpliwości, że w Europie transport drogowy wciąż pozostaje najwygodniejszym narzędziem logistycznym. Nie może być inaczej na kontynencie, na którym średnia gęstość dróg przekracza wartość 100 km na 100 km kwadratowych. Mimo to, firmy transportowe wciąż borykają się z poważnymi wyzwania...

Motoryzacja. W ofertach na rynku wtórnym coraz więcej „młodszych” aut

Przebieg 188 tys. km, wiek 12,7 lat i cena blisko 30 tys. zł – to uśredniona charakterystyka samochodów, które w 2023 roku były najczęściej oferowane w sprzedaży na polskim rynku wtórnym. Statystyki pokazują jednak, że mediana wieku aut z drugiej ręki sukcesywnie spada, a w ofercie rośnie udział ...

Sprawdź, czy możesz zatankować E10

Jak pisaliśmy kilka dni temu okazuje się, że nie wszystkie starsze auta będą mogły być tankowane nowym typem paliwa E10.

Od stycznia zmiana na stacjach paliw

Benzyna z 10-proc. udziałem bioetanolu pojawi się z początkiem nowego roku na stacjach paliw w miejsce popularnej E5 95-oktanowej. Nie wszystkie starsze auta będą mogły być nią jednak zasilane, więc trzeba będzie je tankować paliwem 98-oktanowym, które obecnie jest droższe. Eksperci przewidują je...

Auta z USA: historia i fenomen amerykańskich pojazdów

Amerykańskie samochody, symbole wolności i innowacji, zaczęły swoją historię ponad wiek temu. Ford Model T, pierwszy masowo produkowany pojazd, zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjny, dając początek erze motoryzacji. Od tamtej pory, samochody z USA stały się nie tylko środkami transportu, ale r...

Czym się charakteryzuje zabudowa typu wywrotka?

Zabudowa typu wywrotka, która montowana jest na bazie samochodu dostawczego do 3,5 tony jest ciekawym i przydatnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i firm komunalnych. Auto dostawcze jest w stanie wjechać nawet wąskie uliczki i bramy, które są niedostępne dla samochodów ciężarowych.