fbpx

Nowa odpowiedź koncernu Michelin na zmieniające się potrzeby kierowców

Zmiany klimatu, których doświadczamy obecnie w Europie i na całym świecie, stwarzają nowe wyzwania dla przemysłu samochodowego. Nie chodzi wyłącznie o coraz gorętsze miesiące letnie. Pogoda bywa bardzo niestabilna. Zjawiska takie, jak nagłe skoki temperatury, niespodziewane opady czy nieprzewidziane wichury – stwarzają całkiem nową sytuację na drogach. Co za tym idzie – rosną oczekiwania i wymagania dzisiejszych kierowców wobec jakości opon.

Od tego, w jaki rodzaj ogumienia zainwestujemy – zależy bardzo wiele. Często jest to bezpieczeństwo kierowcy oraz tych, którzy z nim jadą. Choć opony nie zastąpią sprawnie działającego układu hamulcowego oraz całej konstrukcji podwozia. Zaniedbania w tej materii mogą mieć tragiczne skutki. Dotyczy to przede wszystkim długości drogi hamowania oraz zachowania samochodu na śliskich lub mokrych nawierzchniach.

Przełomowy wynalazek koncernu Michelin – opony CrossClimate+

Francuski koncern Michelin w 2015 roku wprowadził na rynek niezwykłe rozwiązanie, którego idea zrodziła się, jako odpowiedź na nowe, dużo bardziej zmienne niż dawniej, warunki klimatyczne. Opony Michelin CrossClimate+ (https://www.sklepopon.com/model-opony/michelin-crossclimate-) to pierwsze w historii motoryzacji ogumienie letnie z homologacją zimową. Jest to przełomowy wynalazek. Pomysłowe oraz innowacyjne połączenie technologii stosowanych w oponach letnich (rodzaj mieszanki wykorzystanej do produkcji), z pewnymi elementami, które zwykle można znaleźć w oponach zimowych (samoblokujące się lamele oraz rodzaj bieżnika) – dało fantastyczny rezultat. 

Jak można się dowiedzieć z ostatnich statystyk, przeważająca część europejskich kierowców mieszkających w krajach, gdzie nie ma obowiązku zmiany opon w miesiącach zimowych – cały rok używa opon letnich. We Francji wartość ta przekracza 70% aktywnych użytkowników samochodów.

Rozwiązanie, jakim są opony Michelin CrossClimate+ jest szczególnie cenne w klimacie środkowoeuropejskim – również w Polsce. Nasz rodzimy klimat z natury jest zmienny i mocno nieprzewidywalny, cóż rzec w sytuacji, gdy dochodzą do tego zmiany klimatyczne. Odpowiedzialny kierowca na pewno rozważy wariant, jakim jest zakup tego rodzaju ogumienia.

Filozofia Michelin – Total Perfomance

Opony CrossClimate+ powstały jako jeden z rezultatów filozofii koncernu Michelin – Total Performance. Głównym dążeniem marki jest zapewnienie możliwie kompleksowej oferty, która pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy bez względu na warunki, panujące na drodze. Opony CrossClimate+ zostały opracowane specjalnie pod kątem potrzeb większości dzisiejszych posiadaczy samochodów, którzy poruszają się przeważnie w dużych miastach. W takich warunkach kluczową sprawą jest jak najkrótsza droga hamowania, zwrotność i dobra trakcja, również w bardziej wymagających warunkach pogodowych.

Koncern Michelin od początku swojego istnienia należy do tych producentów, którzy dążą do wprowadzania na rynek nowatorskich osiągnięć dzisiejszej techniki. Laboratoria Michelin zatrudniają rzutkich, odważnych i bardzo skrupulatnych inżynierów z niezwykłą wyobraźnią.

Czy to się opłaca?

Dla niektórych z kierowców (tych bardziej oszczędnych) propozycja zakupu ogumienia tej marki może być problematyczna – głównie ze względu na fakt, że nie są to wybitnie tanie opony. Dobrze jest jednak mieć na uwadze, że będzie to inwestycja na dłuższy czas. Michelin produkuje jedne z najtrwalszych opon na światowym rynku. Cóż więc się bardziej opłaca? Raz na dłuższy czas wydać większą kwotę, czy też płacić mniej, za to częściej?

CrossClimate+ będzie optymalnym wyborem – niezależnie od wielkości samochodu osobowego, w którym mają służyć. Bardzo często można się zetknąć z pozytywnymi opiniami klientów, którzy zdecydowali się na zakup tych opon. Warto dać się skusić – i cieszyć się nowoczesnymi osiągnięciami dzisiejszego przemysłu.