Jakiego sprzętu potrzebuje warsztat mechaniczny?

Zostanie mechanikiem a założenie własnego warsztatu mechanicznego to dwie różne sytuacje. Co innego być zatrudnionym jako fachowiec w danym miejscu, a samemu takie miejsce pracy zorganizować.

Należy znaleźć odpowiednie miejsce, załatwić wszelkie formalności oraz oczywiście - zaopatrzyć się w wyposażenie. Jeśli zamierzamy pracować z pojazdami, będziemy potrzebować do tego odpowiedniego sprzętu. Jak wyposażyć warsztat mechaniczny? Odpowiadamy.

Przede wszystkim meble

Chociaż brzmi to jak banał, nie każdemu może wydać się to takie oczywiste. Do naszego nowego warsztatu mechanicznego będziemy potrzebowali całego zestawu mebli. Będą one służyły do przechowywania narzędzi oraz wszelkiego innego sprzętu. Meble do warsztatu powinny by przede wszystkim odporne na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Nie ma co ukrywać, praca w warsztacie, przy użyciu ciężkich narzędzi, może powodować niewielkie zniszczenia. Stąd należy postawić na rozwiązanie odporne. Najlepiej do tego celu przydadzą się meble metalowe. Drewno nie jest na tyle wytrzymałe oraz łatwo ulega różnego rodzaju uszkodzeniom, a podczas pracy w warsztacie może zdarzyć się kilka obić bądź zarysowań.

Trzeba też pamiętać, że mebel warsztatowy musi być funkcjonalny. Należy postawić na rozwiązanie ergonomiczne oraz praktyczne. W tym celu dobrze jest na przykład zaopatrzyć się w meble, które są w stanie pomieścić duże narzędzia oraz jednocześnie oferują dużo przestrzeni roboczej. Można również pomyśleć o ekonomicznych rozwiązaniach takich, jak półki magnetyczne, które ułatwią nam ekonomiczne zarządzanie przestrzenią w naszym warsztacie.

Narzędzia i sprzęt specjalistyczny

Jeśli nasz warsztat jest już wyposażony w meble, pora na dobór narzędzi oraz sprzętu. Potrzebować będziemy zarówno podstawowego wyposażenia każdego warsztatu w postaci prostych narzędzi manualnych, które każdy posiada we własnej skrzynce w domu, jak i zaawansowanych elektronarzędzi do pracy z pojazdami, sprzętu diagnostycznego oraz różnego rodzaju podnośników. 

jakiegosprzetupotrzebujewarsztatmechaniczny2

Wśród niezbędnych warto wymienić klucze, szczypce oraz śrubokręty - dobrze jest zaopatrzyć się w kilka specjalistycznych kompletów; szlifierkę, wiertarko-wkrętarkę oraz spawarkę - pomogą nam one uporać się z trudniejszymi zadaniami; ciśnieniomierz, tester akumulatorów, szczelinomierz, suwmiarkę, przyrządy kontrolujące geometrię itd.

Urządzenia umożliwiające pracę z pojazdami

Diagnostyka i naprawa pojazdów wymaga nie tylko różnego rodzaju narzędzi naprawczych, ale i maszyn, które pracę z pojazdami w ogóle umożliwią. Mowa tu o różnego rodzaju podnośnikach, które wykorzystując odpowiednią technologię, są w stanie unieść pojazd na wysokość, tym samym dając mechanikowi dostęp do całości budowy pojazdu. Niezbędnym elementem każdego warsztatu są również najazdy samochodowe (https://jptech-maszyny.pl/najazdy-samochodowe-unicraft-kr-2001), takie jak np. dostępne w sklepie JP-Tech. 

Im większy nasz warsztat, tym w bardziej specjalistycznego sprzętu będziemy potrzebowali. W największych zakładach mechanicznych, które świadczą więcej niż tylko usługi naprawcze, można spotkać się z maszynami takimi jak różnego rodzaju żurawie, maszyny do przecinania stali, sprzęt do profesjonalnego lakiernictwa, czy nawet do złomowania pojazdów. Zależnie od potrzeb warsztatu, jego wyposażenie będzie się różnić.

Założenie własnego warsztatu to mimo wszystko dość duży wydatek oraz spora ilość spraw organizacyjnych związanych między innymi z formalnościami. Jeśli jednak posiadamy odpowiednią dawkę cierpliwości oraz fundusze, których nie boimy się zainwestować, możemy być pewni, że z efektu będziemy zadowoleni. W końcu nic tak nie satysfakcjonuje jak praca na swoim.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież