Szkoły otrzymają 150 komputerów

Szkoły podstawowe w gminie Oborniki otrzymają 150 nowych zestawów komputerowych z oprogramowaniem.
Temat konieczności wymiany komputerów pojawiał się w ostatnim czasie często. Pisaliśmy na naszym portalu o tej inicjatywie radnego Henryka Broniewicza kilkukrotnie. Po środowej sesji wiadomo, że szkoły doczekają się nowych komputerów.
 
Wiceprzewodniczący Henryk Brodniewicz podziękował za odpowiedź na interpelację. Z informacji, które otrzymał wynika, że jedna szkoła – Szkoła Podstawowa nr 2 – ma trzy pracownie komputerowe, w tym jedną na poziomie takim, żeby można było realizować podstawy programowe z informatyki. Wszystkie pozostałe pracownie mają od 12 do 13 i więcej lat, a przede wszystkim większość wyposażona jest w system operacyjny Windows XP, który nie spełnia żadnych norm. W związku z tym jego wniosek jest taki, aby rozwiązać ten problem, bo informatyka to podstawa kształcenia wszystkich przedmiotów. Wnioskuje, aby powołać zespół ekspertów złożonych z nauczycieli informatyki, którzy opracują program modernizacji pracowni komputerowych, wypracują wnioski i propozycje, które ewentualnie później przedstawią Radzie w uzgodnieniu z Burmistrzem.
 
Do szkół w obecnych roku szkolnym trafi łącznie 150 nowoczesnych komputerów z pełnym oprogramowaniem. Otrzymają je wszystkie szkoły podstawowe.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież