Piknik słowiański na Dzień Dziecka w SP4 w Obornikach

„My Słowianie”- pod takim hasłem odbył się 30 maja Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 4 im. UNICEF.

Oficjalne otwarcie Dnia  uświetnił występ wokalny uczniów pt. „Tobie gramy i śpiewamy Ojczyzno”. W ten sposób upamiętniliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Wśród utworów znalazły się: „Ojczyzno ma”, „Wojenko, wojenko” oraz „Dziewczyna z granatem w ręce”. Następnie rozpoczęły się działania warsztatowe rozmieszczone wokół całej szkoły.

Zaproszenie przyjęli wyjątkowi goście – specjaliści w swoich dziedzinach, m.in.:

Nadleśnictwo Oborniki reprezentowane przez Jarosława Batora – przewodniczącego Rady Rodziców SP 4. Przedstawiciele Nadleśnictwa przygotowali warsztat zbijania i malowania budek lęgowych w kolorach narodowych.

  • warsztaty florystyczne – prowadziły przedstawicielki Rady Rodziców w osobach: Izabela Mantaj, Julia Goszcz i Agnieszka Szczepska. Podjęły się one wyjątkowego zadania dla Niepodległej – wyplotły wianek w kolorach białych lilii i czerwonych maków.

Dziewczynki z każdej klasy fotografowały się z wiankiem na głowie. Był on tak dużych rozmiarów, że mógłby trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

  • warsztat wikliniarski reprezentował Mariusz Kaźmierczak
  • warsztat pokazowy grzyby – reprezentował Michał Kąkol – Niparko grzyby
  • warsztat ozdób słowiańskich przygotowały Panie: V. Nowaczyk, K. Steinke, B. Gliniany. Panią K. Leśnik, D. Andrzejewska
  • Wśród wyjątkowych gości obecnością zaszczycili nas Słowianie z Radzimia pod kierunkiem Jadwigi Majchrzak – Zagrodnik. Panie wypiekały podpłomyki, a wojowie słowiańscy toczyli pokazowe walki.

Dzień Dziecka pod hasłem „My Słowianie” nie mógł odbyć się bez słowiańskich bartników. Gościliśmy profesjonalna firmę  ‘Miodni.pl” z przedstawicielem –  Moniką Turło.

Zajęcia odbywały się  pod patronatem profesjonalnych edukatorów i absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Miały one charakter dynamicznych warsztatów.

Cała społeczność uczniowska bawiła się , jak na piknik przystało, w słowiańskich strojach. Dziewczynki wyplatały wianki, chłopcy wykonywali tarcz woja słowiańskiego. Wiele emocji wzbudziła rekonstrukcja  grodów słowiańskich.

Zapraszamy gorąco do galerii, w której umieściliśmy zdjęcia wykonane prze Aleksandrę Młodożyńską – absolwentkę SP 4 i Katarzynę Kęsy, Dorotę Misiorną.(foto-kliknij)

Wszystkim zaangażowanym składamy słowa podziękowania ze strony Dyrekcji, Rady Rodziców SP 4 im. UNICEF w Obornikach.

Relacja przygotowana przez  SP 4 im. UNICEF w Obornikach.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież