Przejdź do głównej treści

Seniorzy mają już wakacje

W Obornickim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie pierwszego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Obornikach.

Podczas ceremonii wszystkim słuchaczom wręczono pamiątkowe dyplomy, a wśród gratulujących osiągnięć i pasji był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

Szeroka oferta przygotowana przez Stowarzyszenie UTW przyciągnęła niespodziewaną ilość zainteresowanych i pozytywnie zaskoczyła Uniwersytet. Na zajęcia z obsługi komputera, nauki języków obcych, rekreacji ruchowej, tańca czy rękodzieła artystycznego uczęszczało aż trzysta osób.

Dodatkową zachętą dla studentów były oferowane wyjazdy do teatru i wycieczki krajoznawcze. Dla wielu osób zapisanie się na zajęcia było szansą na oderwanie się od nudy i zamknięcia w czterech ścianach mieszkania. Pojawiły się możliwości rozwijania lub odnalezienia nowych pasji i ogólnego rozwoju osobistego. Wszystko to podkreślił w swoim podsumowaniu pierwszego roku działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prezes Edward Mączyński.

Studenci wysłuchali ostatniego wykładu pt. „Dawne Oborniki w świetle nowych badań”, który przedstawił dr Mieczysław Brust. Z dużym aplauzem spotkał się występ chóru Cantilena oraz Jarosława Mączyńskiego.

W roku akademickim 2011/12 zajęcia na obornickim uniwersytecie odbywały się w 21 grupach, w tym: 6 grup komputerowych, 6 grup językowych (4 j. angielski, 2 j. niemiecki), 1 grupa taneczna, 2 grupy Nordic Walking, 1 grupa Tai Chi, 1 grupa hatha joga, 1 grupa rekreacji ruchowej (siatkówka), 1 grupa rękodzieła artystycznego, 1 grupa aerobiku, 1 grupa turystyki rowerowej.

Zajęcia w sekcjach i warsztatach prowadzili: Agnieszka Woźniak, Michał Kaźmierowski, Jarosław Paulus, Małgorzata Cyranek, Małgorzata Kicerman, Małgorzata Colombo, Zbigniew Szatkowski, Krystyna Nowak, Marzena Polowczyk-Stawiak, Alicja Frąckowiak – Rezlewicz, Weronika Nowicka, Marek Zawierzyński, Beata Najdek, Waldemar Cyranek.

W kończącym się roku akademickim studenci wysłuchali 11 wykładów o różnorodnej tematyce. Wykłady wygłosili m.in.: prof. Anna Wachowiak, prof. Tadeusz Jopek, dr Mieczysław Brust, dr Henryk Kos, Zbigniew Adamczewski, Aleksandra Kulupa, Piotr Mazurkiewicz, Szymon Spolankiewicz.  

Zorganizowano 3 wyjazdy do teatru, operetki, opery oraz wycieczka krajoznawcza do Kórnika. Studenci z grupy nordic walking wzięli udział w tegorocznym Biegu Papieskim organizowanym przez OCS.

 

red.eoborniki źródło UM Oborniki


1 maja odszedł Zygmunt Dyczkowski. Przez 31lat kierował Szkołą Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.
Wszelkiego rodzaju organizacje muszą radzić sobie ze zmianami technologicznymi, które stawiają całe sektory na głowie. Powoduje to zmianę dynamiki rynku i zachowań konsumentów, a także globalne wahania gospodarcze i wpływy geopolityczne. W samym środku tych wszystkich zmian znajdują się specjaliści…
W poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych zaburzeniom ze spektrum autyzmu.
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z roz…
Fotografia Elżbiety Dzikowskiej trafiła do Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. W piątek odbyło się otwarcie wystawy.
Porozumienie między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Zespół Szkół w Objezierzu to bardzo dobra informacja dla uczniów z naszego regionu. Współpraca z wyższa uczelnia podnosi prestiż szkoły z Objezierze.
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) modyfikuje sposób oceny jednego z zadań na egzaminie kończącym szkołę podstawową, polegającego na napisaniu m.in. zaproszenia, ogłoszenia lub rozprawki. Według komisji uczeń nie powinien mieć aż tak dużej swobody w formułowaniu argumentów podnoszonych w pracy -…