Nauczyciele będa znów strajkować

Prezes Związku Nauczycieli Polskich Sławomir Broniarz zapowiedział dziś strajk nauczycieli.

Strajk nauczycieli ma się rozpocząć 15 października. Decyzja o przystąpieniu do niego nauczycieli jest wyłącznie ich indywidualną decyzją. 

Strajk będzie polegał na tym, że nauczyciele będą pracowali tylko przez 40 godzin i wykonywali zadania opisane w przepisach prawa oświatowego. Nie będziemy wykonywali tego, co stało się niepisaną normą, np. pełnienie opieki podczas wycieczek szkolnych czy zielonych szkół, podczas których nauczyciel odpowiada przez 24 godziny za ucznia - wyjaśniał dziś prezes Broniarz.

Przypominamy, że wiosną tego roku doszło do dużego strajku nauczycieli. Rozpoczął się on 8 kwietnia i trwał przez 19 dni. Ten ma być bezterminowy i przyjmie formę protestu włoskiego.

Komentarze  

#2 YOP 2019-10-04 22:09
Cytuję Stanlej:
„Strajk będzie polegał na tym, że nauczyciele będą pracowali tylko przez 40 godzin..”
W sumie to chyba normalne. Praca po 8 godzin dziennie daje nam 40h na tydzień tak?? Taki strajk to w sumie ok. W końcu niektórzy wezmą się do roboty i poczują się jak większość Polaków.
Właśnie problem polega na tym, że takie osoby jak ta, która napisała powyższy komentarz nie mają pojęcia co piszą i jak wygląda praca nauczycieli. Wyjaśnię - 40 godzin i ani godziny więcej! Czyli nie ma siedzenia za darmo popołudniami na zebraniach, dyskotekach, dyżurach do których się zmusza nauczycieli, nie ma wycieczek, obierania telefonów od rodziców wieczorami i wiele innych. Czyli tak jak każdy urzędnik, robotnik, sprzedawca - koniec pracy, zamyka biurko i idzie do domu.
Cytować
#1 Stanlej 2019-10-02 16:48
„Strajk będzie polegał na tym, że nauczyciele będą pracowali tylko przez 40 godzin..”
W sumie to chyba normalne. Praca po 8 godzin dziennie daje nam 40h na tydzień tak?? Taki strajk to w sumie ok. W końcu niektórzy wezmą się do roboty i poczują się jak większość Polaków.
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież