Maciej Kutka: Czas przywrócić do życia Ośrodek

Do końca mają ma zakończyć się zagospodarowanie plaży w Rogoźnie przy ul. Za Jeziorem.

Do Urzędu Miejskiego wpłynęło kilka ofert dotyczących wykonania prac na terenie przy ul. Za Jeziorem. W ramach nich mają powstać m.in. plac zabaw, siłownia zewnętrzna czy boisko do siatkówki. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie ze Stowarzyszenie Dolina Wełny, gdzie w Radzie LGD zasiada Łukasz Zaranek. Umowę w grudniu 2018r. podpisał w Urzędzie Marszałkowskim burmistrz Roman Szuberski.

O ważnym dla rogoźnian miejscu rozmawialiśmy z przewodniczącym Maciejem Kutką:

Inwestycja polegająca na zagospodarowaniu terenu przy plaży przy ulicy Za Jeziorem to kolejny krok do tego, aby przywrócić do życia Ośrodek. Po przejęciu go przez Gminę ruszyła tam ponownie kuchnia, która od niedawna świadczy usługi cateringowe. Do tego celu zakupiony został również samochód. Mam nadzieję, że w połączeniu z sukcesywnym oczyszczaniem jeziora, zagospodarowanie terenu przy plaży sprawi, że będzie to miejsce coraz częściej odwiedzane zarówno przez mieszkańców naszej Gminy, jak i osób spoza niej.

Kutka dostrzega znaczenie tego miejsca:

Atrakcyjność tego terenu jest tak duża, że nie możemy dopuścić do tego, aby stało się to co z Ośrodkiem Cegielskiego. Mieszkańcy by nam nigdy tego nie wybaczyli. W związku tym będziemy starali się krok po kroku, przywrócić dawną świetność Ośrodka Za Jeziorem. Miejmy nadzieję, że z czasem nam się to uda.

Do tematu rekreacji w Rogoźnie powrócimy za tydzień.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież