Wygrana z beniaminkiem

Sparta wygrała z Polonią Środa Wielkopolska 25 : 30 w meczu 6 kolejki II ligi mężczyzn. Beniaminek postawił się naszym szczypiornistom  i do końca walczył o punkty. W niedzielny wieczór odbył się mecz o przysłowiowe cztery punkty.

Spotkały się bowiem zespoły walczące w tym sezonie przede wszystkim o utrzymanie w lidze. Faworytem tego spotkania byli podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka.

Mecz zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy szybko zdobyli dwie bramki. Spartanie jednak szybko odpowiadają i zaczynają kontrolować sytuację na placu gry. Bronimy gubione piłki średzkich szczypiornistów i przeprowadzamy szybkie kontry. W 20 minucie prowadzimy 12 : 6 i gdy wydawało się że mecz już jest rozstrzygnięty oborniczanie popełnili kilka prostych strat i nie wykorzystali stuprocentowych sytuacji rzutowych.  Polonia wraca do gry i pierwsza połowa kończy się 10 : 14. Po przerwie znów lepiej zaczęli gospodarze i 34 minucie doprowadzają do stanu 13 : 14. Wtedy ponownie przemówił duet Piotr Myszkowski – Jonasz Ratajczak zdobywcy 20 bramek dla naszej drużyny.

Wypracowanej przewagi, która w 52 minucie wyniosła już 7 bramek nie oddajemy do końca pewnie zmierzając do wygranej. Wynik końcowy 25 : 30 i dwa punkty dopisane Sparcie to dobra zaliczka przed kolejnym meczem. Ten również będzie kluczowy bo gramy z sąsiadem w tabeli Liderem Swarzędz, 7 listopada przy Obrzyckiej.

Komentarz Marka Arciszewskiego: "W meczu trochę na siebie pokrzyczeliśmy, padały krytyczne słowa ale wszystko kasuje zwycięstwo i dwa punkty. Fragmenty bardzo dobre, za dużo jednak daliśmy pograć Polonii. Poczuli, że mogą tutaj wygrać i popełniliśmy kilka błędów. Bezbłędnie dziś Jonasz Ratajczak i Piotr Myszkowski, którzy nadawali ton rywalizacji. To ich postawa była w tym meczu kluczowa i życzyłbym im takiej formy w każdym kolejnym spotkaniu."

Sparta: Kustoń, Wiśniewski, Kowalczak, Nowak 2, Myszkowski 9, Golczyński 2,Ratajczak J. 11, Włudarczak 1, Wosicki 1, Garstecki, Sztuba, Kuliński 1, Ratajczak Sz. 3.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna.

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.