Sparta wreszcie wygrała (film)

sparta oborniki

Aż pięciu kolejek potrzebowali szczypiorniści by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po nieudanym meczu w Obornikach Śląskich podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka  chcieli za wszelką cenę  wyjść z kryzysu i zainkasować dwa punkty. Przy Obrzyckiej poległa Euco 9  Legnica 30 : 22.

Spartanie przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Sebastiana Kustonia oraz zmagającego się  z problemami zdrowotnymi  Mateusza Golczyńskiego. Wynik otworzył najskuteczniejszy zawodnik gości Marcin Radomski. Na odpowiedź publiczność zebrana przy obrzyckiej nie czekała zbyt długo, dwie dobre akcje wykończył Maciej Włudarczak i od tego momentu na boisku przeważali gospodarze. Sygnał do walki dał na placu Jan Surma, który swoim zaangażowaniem poderwał cały zespół do pracy w obronie. Grał na pograniczu faulu czego efektem były trzy wykluczenia w pierwszej połowie spotkania. Wykonał jednak swoje zadanie dając impuls pozostałym zawodnikom do mocniejszej gry w obronie.

Sparta straciła mało bramek w meczu również dzięki wyśmienitej postawie w bramce Macieja Wiśniewskiego. Sparta w ataku pozycyjnym dobrze rozgrywa, przenosząc ciężar gry w zewnętrzne sektory boiska, gdzie skutecznością popisują się Jonasz Ratajczak i wspomniany wcześniej Maciej Włudarczak.

Pierwsza połowa kończy się przy stanie 13 : 11. Druga odsłonę znów zaczyna wspomniany wcześniej duet skrzydłowych. Rzucają trzy bramki pod rząd i oborniczanie wychodzą na 5 bramkowe prowadzenie.

Efektownym rzutem z podłoża popisał się Adrian Wosicki.  Dobrą zmianę na kole dał Dawid Tepper, walczył w obronie i pomagał rozgrywającym przy wyłączeniu z gry Jana Okpisza. Ten ostatni mimo ,,plastra’’ potrafił się urwać i w kilka minut ustalić kto w tym meczu wygra.

Swoje bramki w drugiej części dorzucili Szymon Ratajczak i Piotr Myszkowski. Od tego momentu na parkiecie zjawili się najmłodsi Spartanie; Filip Kwiatkowski i Krystian Kuliński.

Sparta zasłużenie wygrywa 30 : 22 i niech to będzie zwycięstwo na przełamanie. Kolejne spotkanie oborniczanie rozegrają z Polonią Środa Wielkopolska. Mecz przy obrzyckiej dopiero 7 listopada. Gościć będziemy Lidera Swarzędz.

Sparta: Wiśniewski, Rybarczyk, Kwiatkowski, Nowak, Myszkowski 2, Ratajczak J. 7, Włudarczak 5, Okpisz 5, Wosicki 3, Tepper 3, Garstecki, Kuliński, Ratajczak Sz. 4, Surma 1.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież