Lider za silny dla Sparty

| eoborniki.pl za MA | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Olawianie byli za silni

Zderzenie ze ścianą - tak w jednym krótkim zdaniu można podsumować ostatnie zmagania szczypiornistów Sparty, którzy zdecydowanie ulegli przy Obrzyckiej Moto - Jelcz Oławie 23:39.

Lider rozgrywek z Dolnego Śląska wywiązał się z roli faworyta w tym meczu. Zespół prowadzony przez Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka stawił opór rywalom tylko do 16 minuty. Później było już tylko liczenie kolejnych traconych bramek.

Po ostatnich dobrych występach na parkietach II ligi, kibice zgromadzeni przy Obrzyckiej w sobotni wieczór liczyli na niespodziankę, którą niewątpliwie byłaby wygrana z Oławą. Plan gry układał się do 16 minuty, gdy na tablicy wyników widniał wynik 9:10. To co wydarzyło się od tego momentu do 23 minuty pierwszej połowy przekreśliło szansę na dobry wynik. sparta przegrała ten okres 9:0 popełniając największe sportowe grzechy. Jedynym, który próbował wrócić na właściwe tory w obronie, był Michał Włudarczak. Doświadczony obrońca dwoił się i troił by powstrzymać rywali. Wszystko to na niewiele się zdało. Do przerwy zespoły schodziły przegrywając  12:22.

Po przerwie marazm pogłębiał się w szeregach gospodarzy a rozpędzeni oławianie powiększali przewagę. Obraz gry nie uległ zmianie do końca. Spartanie nie wykazywali chęci do odrabiania strat. Po słabej postawie przegrali 23:39.

Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Kowalczak, Włudarczak Michał, Matuszak, Ratajczak J. , Włudarczak Maciej 6, Kołodziej, Okpisz 4, Wosicki 3, Tepper 1, Nowak 1, Eitner 3, Witaszak, Ratajczak Sz. 4.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.