Przegrana szczypiornistek (foto)

Sparta przegrala z AZS Gdansk

W rozegranym w sobotę 10. stycznia spotkaniu SKF KPR Sparta Oborniki uległa AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:32(13:18).

Zdecydowanym faworytem meczu była drużyna z Pomorza. Rywalki z Karoliną Siódmiak w składzie mają w tym roku za cel powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. O taryfie ulgowej w sobotę nie mogło być więc mowy. Gospodynie liczyły jednak po cichu, że uda im się sprawić sensację.

Mecz od wysokiego "C" rozpoczęły oborniczanki, które objęły prowadzenie 2:0. Po 10 minutach na tablicy widniał remis 5:5. Od tego momentu gdańszczanki zaczęły powoli zyskiwać przewagę. Wypracowaną różnicę 4-5 bramek utrzymały do 30 minuty.

Druga część spotkania ponownie zaczęła się od rzutu spartanek. Joanna Gładecka wpisała się na listę strzelców w 31minucie. Potem jednak seria 5 bramek gości osłabiło morale gospodyń. Walkę z doświadczoną i silniejszymi fizycznie rywalkami prowadziła do utraty sił Urszula Filoda. Sama zdobywając 13 bramek nie mogła wygrać meczu. W końcowych minutach kilka dobrych interwencji zaliczyła w bramce Marika Niezgodzka. Ostatecznie Sparta przegrała ten mecz 23:32(13:18).

Woli walki i ambicji na pewno nie było można odmówić gospodyniom. Za to należą się brawa. Doświadczenie w walce z tak doświadczoną drużyną młodej drużynie Tomasza Konitza na pewno się przyda w przyszłości.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież