Przegrana szczypiornistek z akademiczkami

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Warszawskie akademiczki wzięły rewanż za dwie porażki z ubiegłego sezonu z zespołem Sparty Oborniki. W sobotnie popołudnie wygrały w hali przy Obrzyckiej 26:27.

Gospodynie zdawały sobie sprawę, że warszawski zespół prezentuje się lepiej niż w poprzednich rozgrywkach. Nie liczyły na łatwą przeprawę. Pierwsza połowa to przez długi czas minimalne prowadzenie gospodyń. Te ewentualnie zmieniało się w remis, aby po chwili ponownie prowadziły spartanki. Warszawianki wyszyły na pierwsze prowadzenie dopiero w 20 minucie, aby po chwili ponownie przegrywać. Niestety ostatnie 3 minuty pierwszej części to seria bramek akademiczek i ich prowadzenie po 30 minutach 13:10.

Po zmianie stron boiska natychmiast do ataku przystąpiły gospodynie. Po 5 minutach był już remis (14:14), a po następnej akcji prowadzenie. Od tego czasu na tablicy co chwilę widniał remis. W 47 minucie gospodynie nie wykorzystały rzutu karnego i AZS objął dwubramkowe prowadzenie. Nie utrzymało się ono długo, bo w 52 minucie zanotowno kolejny remis. Upływający czas i narastające zmęczenie wśród gospodyń nie napawało optymizmem, bowiem przekładało się na skuteczność.

W 56 minucie AZS objął kolejne prowadzenie, którego już nie oddał do końca meczu. Gospodynie zdobyły jeszcze na 5 sekund przed końcową syreną kontaktową bramkę a rywalki otrzymały 2 kary minutowe. Niestety było to za mało czasu, aby odebrać warszawiankom piłkę i wyrównać stan meczu.

Ostatecznie po emocjonującym spotkaniu SKF KPR Sparta Oborniki przegrywa z AZS AWF Warszawa 26:27.

Bramki dla Sparty zdobyły: Walkowiak 6, Nowak 8, Cieśla 4, Niedzielska 1, Wasiak 2, Gładecka 5. Dla AZS najwięcej Korniluk (9) oraz Lewandowska (8).

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.