W sobotę Sobota zatrzymał obornickich szczypiornistów

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki w sobotnie popołudnie wybrała się do Poznania na derbowe spotkanie z MKS-em. Niestety lider II ligi okazał się lepszy.

Spotkanie oglądała spora grupa kibiców piłki ręcznej. Mecz mógł się podobać szczególnie, że oborniczanie pałali chęcią rewanżu za bardzo nieudany pojedynek na własnym parkiecie, co starali się udowodnić od pierwszych minut. Do 5 minuty padała bramka za bramkę. Wówczas rzuty z drugiej linii Kasperczaka i Pochopnia pozwoliły na zdobycie 4-bramkowej przewagi gospodarzom. Sparta jednak poprzez konsekwentną grę złapała kontakt z poznaniakami w 14 minucie gry. Potem jednak ponownie gospodarze zaczęli uciekać. Rzutu karnego w 15 minucie nie wykorzystał Bartosz Kwiatkowski i z 1 bramki w 24 minucie zrobiły się już 4 (15:11). W końcówce pierwszej części karę 2 minut otrzymał Michał Włudarczak, ale oborniczanom udało się zdobyć bramkę. Po chwili siły się wyrównały, gdyż na 2 minuty parkiet musiał opuścić za dyskusje z arbitrem Jakub Pochopień. Goście nie wykorzystali jednak tej dogodnej okazji do zmniejszenia prowadzenia poznaniaków i schodzili na przerwę przy rezultacie 18:14.p>

Drugie 30 minut rozpoczęło się od zmarnowanych 2 sytuacji przez gości i to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę w tej części (32 minuta). Na kolejną bramkę kibice czekali do 38 minuty! Wówczas Sparcie udało się przełamać swoją niemoc. Niestety z kolejnej bramki kibice gości mogli cieszyć się dopiero w 48 minucie! Nie lepiej też wyglądała skuteczność MKS-u. Stąd też liczna widownia w drugiej części oklaskiwała częściej popisy bramkarzy, aniżeli strzelców. p>

Niestety ostatnie 10 minut należały już do gospodarzy. Wykorzystali oni wyśmienitą postawę w swojej bramce Tomasza Soboty (zawodnik meczu) i powiększali swoją przewagę. Goście grzeszyli nie tylko skutecznością, ale także mieli problem z rozegraniem piłki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:21 dla poznaniaków.

W przekroju całego meczu drużyna Sparty pokazała się z dobrej strony. Niewykorzystana szansa na zbliżenie się na 1-2 bramkę przed przerwą i słaba skuteczność na początku drugiej odsłony przyczyniły się do przegranej. Niewątpliwie bohaterem w zespole Sparty był Bartosz Jankiewicz, który zdobył aż 12 bramek. Słabo spisała się tym razem młodzież, która nawet w dogodnych sytuacjach bała się rzucać i oddawała piłkę starszym kolegom.

Następny mecz już w sobotę w Hali OCS przy ul. Obrzyckiej o godz. 18:00. Do Obornik przyjeżdża Nielba II Wagrowiec.

MKS Poznań - SKF KPR Sparta Oborniki 28:21 (18:14)

Michał Pietrzak - trener SKF KPR Sparta Oborniki   Błażej Kwiatkowski
{audio}2013-02/713_0140.mp3{/audio}   {audio}2013-02/713_0142_ok.mp3{/audio}

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.