Przejdź do głównej treści

XIV Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

| PKP | Pływanie

16 listopada 2012 r na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego Termy Maltańskie odbyły się XIV Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

Zawody te to finał województwa Wielkopolskiego w drużynowym pływaniu dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Łącznie wystartowały 122 sztafety (tj. 1220 uczniów) w tym również drużyny z Obornik: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza, Gimnazjum nr 1 UNICEF, Prywatne Gimnazjum nr. 1 oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego.

Uzyskane miejsca:

- Szkoła Podstawodstawowa nr. 3 – miejsce 8 na 39 drużyn z Szkół Podstawowych z czasem 2:41:53.

- Gimnazjum nr 1 – miejsce 21 na 44 drużyn z Gimnazjów z czasem 5:59:44

- Prywatne Gimnazjum nr 1 - miejsce 41 na 44 drużyn z Gimnazjów z czasem 7:40:19

- Liceum Ogólnokształcące – miejsce 14 na 34 drużyny z czasem 5:34:15

Honorowy patronat nad zawodami objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak, organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.

Świetne wyniki odnotowali reprezentanci UKS Sportowiec Oborniki podczas pływackiego Grand Prix na obornickim basenie.
Gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka był wicemistrz świata w quadrathlonie. Ten tytuł Jerzy Gendek zdobył 28 czerwca w Czechach.
Z trzema medalami powrócili z zimowych Wielkopolskich Rozgrywek Pływackich reprezentanci UKS Sportowiec Oborniki.
Badania pokazują, że dzieci aktualnie mają bardzo obniżone poczucie wartości. Mamy o ponad trzysta procent zwiększoną ilość samobójstw wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Rozmowa rodzica z dzieckiem jest niezwykle istotna, a my to robimy – mówi Otylia Jędrzejczak.
Pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sportowiec z Obornik wzięli udział w kolejnych zawodach. Padły kolejne rekordy!
W dniach 17-18.05.2025 roku odbyły się VI Regaty o Złotą Koronę Rogoźna oraz puchar Komandora L. Musielski.
Występ zawodniczek i zawodników UKS Sportowiec Oborniki podczas sobotnich zmagań w Poznaniu przyniósł 3 medale, ale także zaowocował rekordami klubowymi!