Skip to main content


Ważna wygrana Wełny Rogoźno z rezerwami Kłosa Budzyń

| Łukasz | Wełna Rogoźno

Wełna Rogoźno pokonała Kłos ll Budzyń 2:0 na inaugurację nowego sezonu.

Z dużymi obawami wyczekiwali pierwszego meczu kibice Wełny Rogoźno. Spore zamieszanie wokół kadry zespołu, ale i też fnansów, nie przysparzało im wielu powodów do optymizmów. Piłka nożna rządzi się jednak swoimi prawami. Po sobotnim spotkaniu kibice Wełny mogą być na pewno zadowoleni. Zdobycie 3 punktów na pewno doda drużynie trenera Krzysztofa Cieciury więcej energii, ale i też wiary w to, co robią.

Trener Cieciura tak ocenił pierwszy mecz ligowy w sezonie 2023/2024:

Dominowaliśmy od  samego początku czego konsekwencją były trzy sytuacje, których jednak nie wykorzystaliśmy. Graaliśmy agresywnie nie zostawiając przeciwnikowi dużo miejsca. Niestety w 30 min dwie żółte kartki dla Norberta Jabłońskiego spowodowały, że Kłos ll stworzył sobie dwie sytuacje stuprocentowe. Bartek Hermann stanął jednak na wysokości zadania. W drugiej połowie zmieniliśmy ustawienie i ku naszemu zaskoczeniu stworzyliśmy sobie kolejne sytuacje, z czego dwie wykorzystaliśmy. Cieszy mnie zaangażowanie, wola walki i charakter zespołu! Chcemy pokazać wszystkim, że mimo ciągłych problemów wciąż żyjemy i nikomu nie odpuścimy!

Kolejne spotkania Wełna rozegra na wyjeździe z drużyną rezerw Nielby Wągrowiec.

W sobotę bramki dla RKS zdobyli: Adam Rybarczyk i Adrian Józefiak.

Seniorzy RKS Wełna Rogoźno zdobyli trzecie miejsce w turnieju halowym Skoki Cup o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.
Seniorzy RKS Wełna Rogoźno chcą walczyć wiosną o awans do ligi okręgowej.
W Urzędzie Miejskim w obecności Burmistrza Rogoźna podpisano umowę na "Kompleksową modernizację boiska sportowego RKS WEŁNA Rogoźno"
Wełna Rogoźno rozpocznie nowy sezon od spotkania z rezerwami Kłosa Budzyń.
Rogoziński Klub Sportowy Wełna Rogoźno otrzymał prawie 0,5 mln zł na przebudowę boiska.
Kacper Poor zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski U14 z drużyną Wielkopolski . Wychowanek RKS Wełna Rogoźno grał na turnieju w dolnośląskich Truskolasach.
RKS Wełna Rogoźno zagra w sobotę z wiceliderem z Lubonia. Będzie to wyjątkowe spotkanie dla Krzysztofa Cieciury.