fbpx

Wełna grała z Kłosem Budzyń

Wełna Rogoźno rozegrała w sobotę sparing z Kłosem Budzyń.

Boguniewo było gospodarzem meczu towarzyskiego Wełny Rogoźno. Na wiejskim boisku RKS rywalizował z Kłosem Budzyń. W spotkaniu przedstawiciela ligi okręgowej z reprezentantem B-klasy faworyt był oczywisty.

Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu - mówił po meczu trener Michał Węgrzyn. Zespół z Budzynia już za tydzień rozpoczyna rundę wiosenną. My jesteśmy na zupełnie innym etapie przygotowań do rywalizacji ligowej. Z tego powodu należy ten sparing uznać za udany i cenne doświadczenie - dodał Węgrzyn.

Początek spotkania należał do zespołu z Budzynia. Z czasem mecz się wyrównał. Wełna nie odstawała wyraźnie od Kłosa. Pierwsza część spotkania zakończyła się przegraną Wełny 1:2. Na listę strzelców wpisał się Bartek Grabowski. Po zmianie stron Kłos podwyższył prowadzenie, ale za sprawą niezawodnego Krzysztofa Zielińskiego RKS złapał kontakt z rywalem. Ten jednak na więcej nie pozwolił. Ostatecznie Kłos pokonał Wełnę 4:2.

Prawdopodobnie po weekendzie RKS rozpocznie treningi przy Wielkiej Poznańskiej. Rundę wiosenną rozpocznie pod koniec marca.