fbpx

RKS Wełna z cennym wyjazdowym zwycięstwem (foto)

RKS Wełna Rogoźno wygrała na wyjeździe z Lotnikiem Poznań.

Dla zawodników, ale przede wszystkim kibiców, ten mecz miał szczególne znaczenie. Pod koniec sezonu 2016/2017 seniorski zespół został wycofany z rozgrywek. Przez dwa lata rogoźnianie mogli oglądać jedynie zmagania pucharowe, albowiem tam występowały Orły Kruka. 25 sierpnia 2019 roku seniorzy Wełny Rogoźno znów wystąpili w rozgrywkach ligowych. Zaczęli najlepiej, jak mogli. Od zwycięstwa.

Zespół Lotnika-1997 Poznań był gospodarzem dzisiejszego meczu. Wg wielu uchodził za faworyta. Początki ligi zawsze niosą ze sobą wiele niewiadomych. Wszyscy raczej umiarkowanie wypowiadają się o swoich szansach. Sparingi nie powiedzą wszystkiego o drużynie. Wełna jechała więc na to spotkanie z dużymi obawami.

Niedzielny mecz od początku układał się pod dyktando Wełny. To goście kontrolowali grę i zasłużenie najpierw objęli prowadzenie za sprawą Krzysztofa Zielińskiego, a potem podwyższyli je (Kai Matoga). Dopiero po trzeciej bramce (Szymon Wojciechowski) Lotnik zdobył honorową bramkę. Na boisku było już jednak kilku zmienników ze składu RKS.

Niedziela 25 sierpnia dla piłki seniorskiej w Rogoźnie był bardzo ważny moment. Wełna zagrała ponownie w lidze. Jej wygrana na starcie może tylko pomóc w odbudowie seniorskiej piłki w mieście nad Wełną.