Sparta wygrała w Międzychodzie i jest liderem!

| K. Nowacki | Sparta Oborniki - piłka nożna

W sobotę piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się z liderem tabeli Wartą Międzychód i było to mecz na szczycie IV ligi. Oborniczanie mieli dodatkowo do wyrównania rachunki z poprzedniego sezonu, kiedy to po dramatycznym meczu ulegli Warcie 3:2.

Tym razem to jednak Sparta schodziła zwycięska po 90 minutach, pokonując dotychczasowego lidera tabeli 3:2. Spotkanie od mocnego akcentu rozpoczęli jednak gospodarze i to oni dominowali na boisku przez pierwsze 20 minut. W 23 min meczu po kolejnej groźnej akcji, Wosicki w sytuacji sam na sam ratuje zespół od utraty bramki, wybijając piłkę przed siebie. Przejmuje ja Prybiński, lecz zamiast ją wybijać, obrońca Sparty stracił futbolówkę i gospodarze objęli prowadzenie. Oborniczanie szybko jednak odpowiedzieli i w 25 min meczu było już 1:1. Akcję dającą wyrównanie rozpoczął Kaźmierczak, który wbiegł z boku między dwóch obrońców i zagrał piłkę wzdłuż bramki Warty. Panowicz minął się z piłkę, tym samym myląc bramkarza z Międzychodu, a Nowak uderzeniem z dużego kąta umieścił piłkę w siatce. W 32 min meczu oborniczanie obejmują prowadzenie. Bejma wrzuca piłkę w pole karne wprost na głowę Panowicza, który precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza Warty. W 38 min meczu ponownie Panowicz stanął przed szansą zdobycia swojej drugiej w tym meczu bramki, jednak tym razem trafił tylko w słupek. Tuż przed przerwą w 45 min meczu gospodarze mogli wyrównać, jednak przegrali pojedynek sam na sam z Wosickim.

Drugie 45 min sobotniego meczu dobrze odważnie rozpoczęła Sparta. W 57 min meczu Kaźmierczak zagrywa na wolne pole do Bejmy, którego strzał broni jednak bramkarz Warty wybijając piłkę za pole karne. Najszybciej do niej dobiega Wicberger i mocno uderza na bramkę drużyny z Międzychodu. Piłka odbija się jeszcze od obrońców i wpada do siatki. W 65 min meczu gospodarze po faulu Maciejewskiego wykonywali rzut wolny, który z wielkim trudem obronił Wosicki.  W 73 min meczu oborniczanie stanęli przed szansa podwyższenia wyniku ze stałego fragmentu gry. Do piłki podszedł WIcberger, jednak strzał obrońcy Sparty obronił bramkarza gospodarzy. W 75 min meczu po raz kolejny Wosicki, broni w sytuacji sam na sam, a dobitka napastnika Warty była bardzo niecelna. W 76 min meczu po raz kolejny bramkarz Sparty broni strzał z dużego kąta wybijając piłkę na rzut rożny. W 81 min meczu Warta zdobywa kontaktową bramkę. Do piłki wrzuconej w pole karne źle wyskoczył Radziwołek, a napastnik Warty uderzając piłkę głową, przerzucił ją nad interweniującym Wosickim. Ostatnie dziesięć minut meczu to zdecydowane ataki gospodarzy, którzy chcieli doprowadzić do wyrównania. Sparta broniła się jednak bardzo mądrze i wywiozła komplet punktów z gorącego boiska w Międzychodzie.

Skład Sparty: Wosicki – Prybiński, Radziwołek, Maciejewski, Michałowski, Wicberger, Cyranek , Kaźmierczak, Nowak ( 72 min Grabia), Bejma ( 86 min Bukowski), Panowicz ( 78 min Barabasz)

Bramki dla Sparty:

25 min – Nowak – 1:1

32 min – Panowicz – 1:2

57 min – Wicberger – 1:3

Żółte kartki dla Sparty: Panowicz, Maciejewski, Wosicki

Nieskuteczna Sparta i zagubiona Wełna. Pewna wygrana Rożnovii

Sparta Oborniki nadal nie radzi sobie w meczach z Lubuszaninem. W Trzciance przegrała 1:2.

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.