Wiele bramek w sparingu Sparty i Wełny

| K. Nowacki | Sparta Oborniki - piłka nożna

Hokejowym wynikiem zakończył się sobotni sparing piłkarzy Sparty Oborniki, którzy pokonali u siebie Wełnę Rogoźno 7:3. Mecz rozgrywany przy dość wysokiej temperaturze mógł się podobać, bowiem kibice zobaczyli w nim aż 10 bramek. W składzie oborniczan tym razem zagrało tylko dwóch testowanych zawodników, oraz Mikołaj Wicberger, który rozwiązał kontrakt z Nielbą Wągrowiec i jesienią będzie grał w Obornikach.

Już w 4 min meczu Napierała uderzył na bramkę, jednak piłka odbiła się tylko od słupka. Na szczęście dobiegł do niej Panowicz i Sparta objęła prowadzenie. W 6 min meczu było już 2:0. Cyranek zagrał dobrą piłkę do wbiegającego w pole karne zawodnika testowanego, który pokonał bramkarza gości. W 19 min meczu Sparta zdobyła trzecią bramkę. Po szybkiej kontrze Panowicz zagrał do stojącego przed bramką Napierały, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko umieścić ją w siatce. Niestety kolejne minuty nie były zbyt dobre w wykonaniu Sparty. Po jednym z błędów w 32 min meczu Wełna zdobyła pierwszą bramkę. W 44 min meczu zespół z Rogoźna zdobyła drugą bramkę. Po raz kolejny obrońcy Sparty popełnili błąd w kryciu  napastnik Wełny  pokonał Wosickiego.

W drugiej połowie trener Mariusz Drewicz dokonał aż sześciu zmian. W 57 min meczu Sparta podwyższyła na 4:2. Bukowski zagrał dobre prostopadłe podanie do zawodnika testowanego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Trzy minuty później, Wełna odpowiedziała. Obrońcy Sparty zaspali po zagraniu piłki za ich plecy, a zawodnik z Rogoźna  pokonał Wosickiego. W 63 min meczu, ponownie Bukowski zagrał dobrą piłkę do zawodnika testowanego, który zdobył piątą bramkę dla Sparty. W 75 min meczu, kolejną bramkę dla Sparty po indywidualnej akcji zdobył Prybiński. W 77 min meczu wynik ustalił Radziwołek, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska. Wełna zaatakowała jeszcze w 85 min meczu, ale dobrze w bramce Sparty spisał się dwukrotnie Jankowski.

Ostatni sparing oborniczanie rozegrają w piątek, a ich rywalem będzie Sparta Szamotuły.

Skład Sparty:

I połowa: Wosicki – Maciejewski, Wicberger, Prybiński, Michałowski, Testowany Zawodnik, Kaźmierczak, Cyranek, Testowany Zawodnik, Napierała, Panowicz

II połowa: Wosicki (60 min Jankowski) – Maciejewski ( 70 min Prybiński), Wicberger, Nowak, Radziwołek, Testowany Zawodnik ( 70 min Panowicz), Kaźmierczak ( 70 min Napierała), Braczyński, Bukowski, Testowany Zawodnik, Dobrzyński.

Bramki dla Sparty:

4 min – Panowicz – 1:0

6 min – Testowany Zawodnik – 2:0

19 min – Napierała – 3:0

57 min – Testowany Zawodnik – 4:2

63 min – Testowany Zawodnik – 5:3

75 min – Prybiński – 6:3

77 min Radziwołek – 7:3

Nieskuteczna Sparta i zagubiona Wełna. Pewna wygrana Rożnovii

Sparta Oborniki nadal nie radzi sobie w meczach z Lubuszaninem. W Trzciance przegrała 1:2.

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.