fbpx

Sparta Oborniki zaczyna nowy sezon

Sparta Oborniki rozpoczyna w sobotnie popołudnie sezon 2022/2023. 

Wiosenne występy oborniczan dały kibicom wiele powodów do zadowolenia. W 15 spotkaniach wywalczyli 26 punktów co było lepszym wynikiem niż w rundzie jesiennej. Zdobycz punktowa była większa aż o 9 punktów. Z dobrej skuteczności pokazał się w tym czasie Norbert Jabłoński. Kibice mogli spoglądać z dużym optymizmem na nowy sezon.

W wakacje doszło do wielu zmian. Na ławce trenerskiej Sławomira Dyzerta zastąpił Radosław Wrzesiński. To jego powrót na Objezierską po 10 latach. W sezonie 2011/2012 trener Wrzesiński wywalczył ze Spartą awans do IV ligi. Nie poprowadził jednak zespołu w kolejnej kampanii:

- Awans to dopiero początek długofalowego planu jaki mamy, a który dotyczy budowania przyszłości zespołu, a także szkolenia młodzieży. Z trenerem Radosławem Wrzesińskim mieliśmy umowę do czerwca, która wygasła i której postanowiliśmy nie przedłużać. Wywalczenie awansu to nasza wspólna praca trenera, zawodników i zarządu - tłumaczy Krzysztof Nowacki wiceprezes Sparty Oborniki.
Trener Radosław Wrzesiński nie chciał komentować decyzji zarządu. Nie zdradził również powodów jego zwolnienia podanych mu przez prezesów klubu - informował 10 lat temu portal oborniki.naszemiasto.pl

Po dekadzie przerwy trener Wrzesiński poprowadzi więc ponownie zespół Sparty. W porównaniu do poprzedniego sezonu w kadrze MKS zabraknie m.in. Norberta Jabłońskiego (wybrał grę w Warcie Międzychód), Marcina Kowalczyka (wrócił do Nielby) czy Szymona Sierżanta (wybrał imienniczkę z Szamotuł). Z dużym niesmakiem odebrano w klubie decyzję Jabłońskiego, który kilka dni przed startem rozgrywek poinformował MKS o wyborze Warty Międzychód.

Spartanie pierwsze spotkanie w nowym sezonie zagrają już dziś o 15:00 w Obornikach. Pierwsze punkty ligowe będą mieli szanse zdobyć w spotkaniu z Czarnymi Czerniejewo.

Kadra MKS Sparta Oborniki:

GEIER KACPER - (WYPOŻYCZENIE) WARTA POZNAŃ

SPACHACZ MIKOŁAJ

KRÓL DOMINIK

PRZYBYLSKI ANTONI

KORYBALSKI WIKTOR - (WYPOŻYCZENIE) WARTA POZNAŃ

ADAMSKI MIKOŁAJ

BUKOWSKI JAKUB

PACHOLSKI PATRYK

KOSMOWSKI PATRYK

NOWAK DAJAN

PAUŚ MIKOŁAJ

MATOGA KAI

STAROSTA FILIP

WIERZBICKI PATRYK

LENARCZYK ALAN

SZYMCZAK PRZEMYSŁAW

DROZDOWSKI JAKUB - (TRANSFER DEFINITYWNY) PIAST KOBYLNICA

NOWACKI DOMINIK - (TRANSFER DEFINITYWNY) PIAST KOBYLNICA

KAŹMIERCZAK MARCIN - JESZCZE REHABILITACJA

 

KLUB OPUŚCILI:

LIS MIKOŁAJ - (WYPOŻYCZENIE) NOTEĆ STEICO CZARNKÓW

KOWALCZYK MARCIN - (POWRÓT Z WYPOŻYCZENIA) NIELBA WĄGROWIEC

JABŁOŃSKI NORBERT - (TRANSFER DEFINITYWNY) WARTA MIĘDZYCHÓD

SIERŻANT SZYMON - (TRANSFER DEFINITYWNY) SPARTA SZAMOTUŁY

ŚWIDERSKI SZYMON - (TRANSFER DEFINITYWNY) SPARTA SZAMOTUŁY

GRZĄDZIELEWSKI MATEUSZ - KONTUZJA REZYGNACJA

KOŁODZIEJ MICHAŁ