Wielkie emocje w Margoninie!

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka nożna

Leśnik Margonin wygrał niedzielne spotkanie ligowe ze Spartą Oborniki 4:3.

Mecz sąsiadów w tabeli V ligi wielkopolskiej gr. 1 miał kilka ważnych punktów zwrotnych. W pierwszej części spotkania mocno we znaki Sparcie dał się Kacper Gaca. Pierwszy raz pokonał Mateusza Guza w 35 minucie. Jeszcze przed przerwą uczynił to po raz drugi. W obu sytuacjach lepiej mogli zachować się obrońcy Sparty. Po 45 minutach Lesnik prowadził z MKS 2:0.

Druga odsłona rozpoczęła się tragicznie dla Sparty. Najpierw w 48 minucie boisko musiał opuścić Patryk Pacholski. Jeszcze w pierwszej części gry otrzymał on pierwszą żółtką kartkę. Po zmianie stron szybko i zasłużenie ukarany został drugim upomnieniem. To oznaczało spore problemy dla ambitnego zespołu z Obornik. Minutę później przypomniał o sobie bowiem kolejny raz Kacper Gaca. W 49 minucie po raz trzeci tego dnia wpisał się na listę strzelców.

Wynik 3:0 mógłby podłamać niejedną drużynę. Nie należy do tego grona zespół prowadzony przez trenera Piotra Kucharskiego. Już w 51 minucie Sparta wykorzystała brak zdecydowania obrony Leśnika. Między 72 i 75 minutą oborniczanie odrobili kolejne 2 bramki. Na tablicy wyników pojawił się wynik 3:3 i przede wszystkim duża nerwowość w poczynaniach gospodarzy, którzy uwierzyli za wcześnie w wygraną.

Rozstrzygnięcie spotknia padło w samej końcówce. W 89 minucie z blisko 20 metrów pięknym strzałem z rzutu wolnego pochwalił się Sebastian Kościański. Trafił bowiem w samo okienko bramki Guza i to gospodarze cieszyli się ostatecznie z wygranej.

W ostatnich minutach spartanie mogli przechylić wygraną na swoją stronę. Zabrakło jednak nieco szybszych decyzji pod bramką rywali. Drużyna z Obornik mogłą strzelić kilka bramek. Zrobili to jednak rywale.

Bramki zdobywali:

- Leśnik: K. Gaca 3, S. Kościański 1

- Sparta: J. Bukowski, P. Kosmowski, M. Lis

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.

W styczniu zebranie sprawozdawczo-wyborcze MKS Sparta Oborniki

W Urzędzie Miejskim w Obornikach odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze MKS Sparta Oborniki. Klub poinformował o tym dzisiaj na swoim fanpage'u.

MKS Sparta Oborniki ma nowego trenera

Sparta Oborniki poinformowała o rozpoczęciu współpracy z nowym trenerem. Wcześniej klub podziękował za pracę Radosławowi Wrzesińskiemu.

Sparta Oborniki podziękowała za współpracę trenerowi Wrzesińskiemu

MKS Sparta Oborniki podziękował za współpracę trenerowi Radosławowi Wrzesińskiemu.

Z piłkarskich boisk. W sobotę tylko 1 punkt

Zaledwie 1 punkt wywalczyły w sobotę zespoły Sparty Oborniki, Rożnovii Rożnowo, Golnicy Ryczywół i Orkanu Objezierze.

Sparta Oborniki rozgrywa mecze towarzyskie

Sparta Oborniki rozegrała w ostatnich dniach dwa zwycięskie mecze towarzyskie.

Sparta wygrała. Wiosna jej służy!

Sparta Oborniki wygrała wiosną drugie spotkanie ligowe. Oprócz punktów ważny jest również inny aspekt.