fbpx

Pierwsza bramka N. Jabłońskiego w barwach Sparty

MKS Sparta Oborniki przygotowuje się do sezonu 2020/2021.

Od maja drużyny piłkarskie wracały etapami na boiska. Początkowo były to ograniczone liczbą zawodników treningi. Z czasem zezwolono na prowadzenie pełnych zajęć, a do rozgrywek wróciły zespoły z najwyższych klas rozgrywkowych. Drużyny z powiatu obornickiego rozgrywają także sparingi. Tak jest m.in. w MKS Sparta Oborniki.

Najwyżej sklasyfikowany zespół z powiatu obornickiego. trenuje pod okiem Piotra Kucharskiego. Ma za sobą już 3 sparingi. Pierwsze spotkanie spartanie zagrali z Huraganem Pobiedziska. W meczu tym zdecydowanie lepsi byli goście. MKS przegrał 0:2.

W kolejnych 2 sparingach strzelali nie tylko rywale. W spotkaniu z Sucharami Suchy Las bramkarza rywala pokonali Mikołaj Lis i Marcin Kaźmierczak. Dwie bramki nie wystarczyły do pokonania przeciwnika. Suchary wygrały mecz 3:2.

W trzecim sparingu MKS Sparta strzeliła 3 bramki. Polonia Chodzież okazała się jednak lepsza 4:3. Dla obornickiego zespołu bramki strzelili: Marcin Kaźmierczak, Marcin Kowalczyk i Norbert Jabłoński. Dla tego ostatniego była to pierwsza bramka w barwach zespołu z Objezierskiej. Podobnie jak w Orkanie, tak i w Sparcie, ma grać z numerem 10 na koszulce.