Remis MKS Sparta w pierwszym sparingu

MKS Sparta Oborniki rozegrał pierwszy sparing przed sezonem 2019/2020.

22 lipca o godzinie 19.00 do Obornik przyjechała drużyna występująca na tym samym poziomie rozgrywkowym, tylko w innej grupie, KS Lipno Stęszew. W składzie drużyny gości byli zawodnicy z ekstraklasowym doświadczeniem, jak Maciej Scherfen czy Michał Goliński. W pierwszej połowie drużyna gości przejęła inicjatywę i już w 5 min Sparta straciła bramkę po podaniu za plecy obrońców.

Zawodnicy ze Stęszewa zdominowali początek spotkania. Kilkanaście minut później po rzucie rożnym, strzałem głową pokonali bramkarza gospodarzy i jest 0:2. Lipno stworzyło sobie w tej połowie jeszcze parę sytuacji do podwyższenia wyniku, lecz zabrakło skuteczności. Sparta natomiast z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej. Zawodnicy MKS wygrywali w środku pola, grali szybko na jeden kontakt, atakowali podaniami oskrzydlającymi . W końcówce pierwszej połowy, po podaniu ze skrzydła od Adamskiego, bramkę kontaktową zdobył Woźniak.

W drugiej połowie inicjatywę przejęła Sparta. Zawodnicy z Oborniki zdominowali środek pola i coraz śmielej znajdowali się pod bramką gości. Do wyrównania doszło po 20 minutach drugiej połowy, gdzie do bramki trafił Król. W tej części spotkania spartanie stworzyli kilka 100% sytuacji, lecz zdołali wykorzystać tylko jedną. Po podaniu z lewego sektora boiska bramkę strzelił Adamski. W ostatnich minutach goście jednak zdołali pokonać trzeci raz obornickiego bramkarza i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

Każda z drużyn jest na innym etapie przygotowań, niemniej jednak wynik pokazuje o jakości zawodników z Obornik. Drużna ma duży potencjał i jest w trakcie budowy.

Plan tygodniowy drużyny :
Środa mecz kontrolny: MKS Przemysław Poznań.
Czwartek trening + odnowa na basenie.
Sobota mecz :Helios Czempin.
Spartę w tym spotkaniu reprezentowali: Wosicki, Bukowski, Kosmowski, Hnat, Czub, Cyranek, Nowak, Król, Adamski, Woźniak, Guz, Pauś, Starosta, Derbani.
Trener: Wiktor Weber
Gole zdobyli: Klaudiusz Woźniak , Dominik Król i Mikołaj Adamski 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież