fbpx

Przed MKS Sparta ciężkie boje o awans

MKS Sparta Oborniki wygrała sobotnie spotkanie z Błękitnymi Wronki 5:0.

Po przegranej w Margoninie Sparta musiała wygrać. Błękitni w sobotnim meczu okazali się niezbyt wymagającym rywalem. Już w pierwszym kwadransie za sprawą Filipa Trębacza, Łukasza Zengera i Krzysztofa Schoena Sparta objęła prowadzenie 3:0. Przed przerwą jeszcze jedno trafienie dla gospodarzy zaliczył były gracz Wełny Rogoźno i wynik spotkania był już sprawą zamkniętą. Po zmianie stron trzecie trafienie na swoje konto zapisał Łukasz Zenger i tak naprawdę emocje w tym meczu się skończyły.

W sobotę Sparta odniosła najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej udało się 5 bramek zdobyć w meczu z Wełną, ale rywale zdobyli honorową bramkę. Obornicki zespół potrzebuje poprawić bilans bramkowy. W czubie tabeli panuje ogromny ścisk i  w końcowym rozrachunku mogą liczyć się bramki. Po weekendzie Sparta awansowała na fotel wicelidera. Pierwszy jest zespół z Winograd, który wiosną stracił punkty tylko w zremisowanym spotkaniu z Zamkiem w Gołańczy. Dodatkowo ma lepszy bilans spotkań bezpośrednich ze Spartą. Słabsze wyniki osttanio zanotowała Wełna Skoki, ale za to dystans do liderów nadrobił Huragan Pobiedziska. Jesli wygra zaległe spotkanie ze Spartą Złotów, to zrówna się punktami z zespołem Sławomira Dyzerta. Kto ma najłatwiejszy układ spotkań?

Po 24 kolejkach wydaje się, że najłatwiejszą drogę do awansu ma TPS Winogrady. Przed poznańskim zespołem pozostały mecze z drużynami z dolnej części tabeli. U siebie zagra z Lechią Kostrzyn, Lesnikiem Margonin i Koroną Stróżewo. Mecze wyjazdowe zagra w Połajewie, Złotowie i we Wronkach.

Sparta Oborniki ma przed sobą bardzo trudny pojedynek. Zagra go w Pobiedziskach z Huraganem. To spotkanie bezpośredni rywale do awansu zagrają w przedostatniej kolejce. Dodatkowo oborniczanie mają przed sobą 3 inne wyjazdowe mecze. U siebie zmierzą się z Wysoką i Spartą Złotów.

Wspomniany Huragan oprócz pojedynku ze Spartą z Iskrą Szydłowo (miejsce 5.), Wysoką i Spartą Złotów (zaległe z 24 .kolejki). Na wyjeździe zmierzą się w Gołańczy, Kostrzynie i Łobżenicy.

Wełna Skoki ma przed sobą mecze z Concordią, Koroną Stróżewo i Leśnikiem Margonin. Ze spotkań wyjazdowych ciężkie zmagania czekają Wełnę w Szydłowie, Połajewie oraz we Wronkach.

Ostatnie dwie kolejki ligi międzyokregowej pokazały, że każdy z zespołów może stracić punkty. W górnej części tabeli jest bardzo ciasno i zmiana lidera może nastąpić po każdej serii spotkań. Świetną serię meczy bez przegranej ma TPS. Mocno depcze po piętach czołówce drużyna Huraganu, a Sparta w końcu pokazała, że może strzelać wiele bramek. Ostatnie 6 kolejek zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Szkoda, że WZPN nagrodzi awansem tylko jedną drużynę.

liga międzyokręgowa wzpn