Tęczowo w Rożnowie, Orkan bezbarwnie

| PM, ŁK, MS | Rożnovia Rożnowo

W niedzielę 01.09.2013 r. kolejne spotkania rozegrały zespoły A-klasy. Nasze drużyny zdobyły tylko 3 punty.

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie Rożnovii Rożnowo z Tęczą Lulin. Gospodarze po wygranej w derbach w PP z Orkanem liczyli na kolejne zwycięstwo z lokalnym rywalem. Realia okazały się inne.

Stadion w Rożnowie ponownie doczekał się pięknej atmosfery ztworzonej przez kibiców, którzy zjawili się w liczbie 116. Pierwsze minuty spotkania pokazały strategię gości na to spotkaniei. Długa piłka od obrońcy do zawodników skrzydłowych lub napastnika- taka taktyka została obrana przez trenera Tęczy. Obydwa gole padły dla Tęczy po rzutach karnych. Pierwszy z nich sędzia podyktował w 20 minucie spotkania, kiedy to rzekomo Mateusz Budziński dotknął piłkę w polu karnym. Gra Rożnovi nie układała się najlepiej. Zdecydowanie brakowało im większego zaangażowania i przede wszystkim chęci oraz motywacji do lepszej gry. W 36 minucie spotkania Przemysław Szrama dostał podanie od Michała Nadstagi na środku boiska, odwrócił się z nią w stronę bramkarza i uderzył z 30 metrów. Piłka wpadła w samo okienko bramki przeciwnika odbijąjąc się przy tym od słupka. Bramkarz gości nie zareagował. Rożnovia, Tęcza 1-1.

Kilka minut później skrzydłowy drużyny z Lulina został faulowany w polu karnym przez Mateusza Budzińskiego a sędzia bezlitośnie wskazał wapno. Do przerwy Rożnovia przegrywała z Tęczą 1-2.

Druga połowa przyniosła więcej chaosu, ale też zaangażowania drużyny Rożnovii. Trener Mirosław Chudziński dokonał paru zmian w szeregach swojego zespolu. Kilka sytuacji, które próbowali stworzyć lub stworzyli gospodarze nie przyniosły żadnego efektu bramkowego i wynik nie uległ zmianie.

Rożnovia Rożnowo 1-2 Tęcza Lulin

Skład Rożnovii

-A. Radziwołek
-M. Grabiarz, M. Nadstaga, M. Budziński ( 49min Robert Byczyński a ten kont. i zmiana w 79 za M. Byczyński), M.Nowak
-W. Szrama, P. Szrama ( 74 min M. Stypuła), M. Nadstaga, A. Szymot, D. Ławniczak ( 67 min M. Patelski)
- Dariusz Senger

Orkan po 2 wygranych jechał na spotkanie ze Szturmem Junikowo z pozytywnym nastawieniem. Zimny prysznic otrzymał już jednak w 4 minucie. Szybko stracona bramka nie pobudziła do agresywniejszej gry gości. Ponieważ gospodarze nastawili się tego dnia na kontrataki to Orkan musiał rozgrywać cały czas atak pozycyjny. Nie przynosił on żadnego efektu, a Szturm miał okazję do szybkich kontr. Do przerwy jeszcze dwukrotnie skarcił gości.

Po zmianie stron w grze Orkanu niestety nic się zmieniło się. Szturm natomiast nadal był niezwykle skuteczny w swych kontratakach. Ostatecznie Orkan wyjechał z bagażem 5 bramek nie zdobywając żadnej.