Cenny punkt Rożnovii w Kłecku

| Łukasz | Rożnovia Rożnowo

Od remisu rozpoczęła Rożnovia walkę o utrzymanie w lidze okręgowej.

Rożnovia Rożnowo po pierwszej rundzie zajmowała przedostatnie miejsce w lidze okręgowej. Przed pierwszym gwizdkiem w rundzie wiosennej do drużyny trafiło kilku nowych zawodników, ale najważniejsza zmiana zaszła na ławce rezerwowych. Trenera Mariusza Szyszkę zastąpił Mikołaj Wicberger. Cel przed zespołem jest jasny. Jest nim oczywiście utrzymanie się w lidze okręgowej.

Pierwszych punktów Rożnovia pojechała szukać w sobotę do Kłecka. Mecz z Lechitą rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Lechita już w pierwszym kwadransie gry objął prowadzenie. Rożnovia nie zamierzała oddawać łatwo punktów, których tak bardzo potrzebuje. Do przerwy goście trafili dwukrotnie do bramki rywali i prowadzili 2:1. Na listę strzelców wpisali się Kamil Andrzejewski i Mateusz Pawlik.

Po przerwie prowadzenie Rożnovii utrzymywało się przez wiele minut. Lechita mając świadomość, że to walka tak naprawdę o 6 punktów doprowadził do wyrównania ok. 70 minuty. Do końca spotkania wymin meczu nie zmienił się.

Patrząc na sytuację w tabeli obu zespołów finalnie nie może być nikt zadowolony z podziałów punktów. Bardziej optymistycznie mogą patrzeć na ten punkt goście, którzy grali na wyjeździe i nie pozwolili uciec rywalom na większą ilość punktów.

Po pierwszej kolejce rundy wiosennej Rożnovia znajduje się na 14 miejscu z 10 punktami. Lechita jest 11 z 17 punktami. Za tydzień do Rożnowa przyjedzie GLKS Wysoka. Jesienią gospodarze wygrali mecz 5:2.

{source}<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FRoznoviaRoznowo%2Fposts%2Fpfbid02kkiytrpZmmEWnfxkhj1FZQsRKDtaZ2YHrNgYaJL3Wd5GUGJTYAgwv5Nsv1gGwPMGl&show_text=true&width=500" width="500" height="233" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>{source}

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.