fbpx

Wygrane RKS, LKS i Rożnovii. Pauza Golnicy

Od wygranych rozpoczęły rundę wiosenną zespoły z A-klasy.

Jako pierwsi po przerwie zimowej o ligowe punkty zagrali piłkarze Lipskiego Klubu Sportowego. W sobotnie popołudnie zmierzyli się z Orłem Pęckowo. Gospodarze wygrali to spotkanie 5:0, ale przedstawiciele LKS doceniali po spotkaniu postawę rywali. Wiele ciepłych słów skierowanych zostało pod adresem bramkarza Orła. 

Na listę strzelców wpisali się:

K. Chmielewski 3, Ł. Chmielewski 2

Tradycyjnie już o 11:00 na swoim boisku mecz rozegrała Rożnovia. W meczu z Błękitnymi Kuźnica Czarnkowska zdobyli tyle samo bramek co LKS. Łupem bramkowym podzieliło się 5 zawodników: Polishchuk, Sołowiej, Pawlik, Szrama, Skorwider.

Najbardziej zacięty pojedynek stoczył lider. Zespół Wełny Rogoźno zagrał na wyjeździe z Wartą Wartosław. Prowadzenie w tym spotkaniu objęli goście. To w żaden sposób nie podcięło skrzydeł zespołowi trenera Michała Węgrzyna. Do przerwy zdobyli 3 bramki i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 2:3. Drugie 45 minut nie przyniosło więcej bramek i RKS mógł cieszyć się z ważnych 3 punktów. Piłkarze RKS otrzymali w tym meczu 7 żółtych kartek. W następnek kolejce pauzować będą musieli Zemlik i Urban. 

Pierwsze bramki ligowe w 2022 roku zdobyli dla RKS: Nowak, Rybarczyk, Wólczyński

W ten weekend pauzował zespół Golnicy Ryczywół. Przed rundą wiosenną z rozgrywek wycoli się Czarni Wróblewo.